Prison Break Hakkında Az Bilinen 8 Detay

Diziler Liste Meraklısına

1- Mini dizi olarak ve Steven Spielberg ve Bruce Willis’in olacağı bir proje olarak düşünülen dizi daha sonra sezon sezon uzamış

2- Michael Scolfield’in vücudundaki dövmelerin ‘gerçeği’ 200 saatte yapılabilir ve en az 20 bin dolara mal olur.

3- Dizide kullanılan D.P.Cooper’ın hikayesi gerçekten yaşanmış. 24 Kasım 1971’de aynı adlı soyguncu bir Boeing 727’yi kaçırmış ve 200.000 doları gasp ederek uçaktan atlamış. Bugüne kadar bu adamın izine bile rastlanmamış.

Efsane Dizi Prison Break Hakkında Pek Bilinmeyen 8 Gerçek

4- 2006 yılında Missourili iki kardeş olan Donald ve Robert Hughes diziyle ilgili Fox kanalına ve dizinin fikir babası Paul Scheuring’e dava açmışlardı. İki kardeşin iddiasına göre 2001 yılında kendi hayat tecrübelerinden yola çıkarak yazdıkları metni Fox kanalına sunmuşlardı. Donald Hughes 1964 yılında 16 yaşındayken yanlışlıkla hapse atılan kardeşi Robert’a kaçması için yardım etmişti.

5- Dünya çapında büyük bir başarı yakalayan Prison Break’in yayınlandığı dönemde 13’e yakın hapishanede izlenmesi yasaklandı.

8-2

6- Prison Break’in yapımcıları dizinin mümkün olduğu kadar gerçeği yansıtması için ilk sezondaki seti Illionis’da 2002 yılında kapanan gerçek bir hapishaneye kurdular. Hücrelerdeki, revirdeki ve hapishane bahçesindeki çekimlerin tümü burada gerçekleştirildi. Tabii bu çekimlerdeki en önemli detay ise Dominic Purcell’in canlandırdığı Lincoln Burrows’un kaldığı hücrenin bir zamanlar Amerika’nın ünlü seri katillerinden John Wayne Gacy’nin hücresi olmasıydı. Hatta dizinin ekibindeki bir çok kişi bu durumdan o kadar rahatsızdı ki hücreye adımlarını bile atmadılar. Dominic Purcell’in ise bununla ilgili herhangi bir sıkıntısı yoktu. Hücrenin en iyi ışığa sahip olduğunu bu yüzden de çekim yapılabilecek en uygun yer olduğunu söylemişti.

7- Dizinin başrolünde oynayan Wenwroth Miller Mariah Carrey’in iki klibinde (“It’s Like That” ve “We Belong Together”) oynamış. Prison Break’in pilot bölümünü de klipleri çeken Brett Ratner yönetmişti.

8- Hapishane müdürünü canlandıran Stacy Keach rolüne hazırlanabilmek için İngiltere’deki bir hapishanede rolüne hazırlanmak için 6 ay geçirmiş.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up