Peter Jackson’ın I. Dünya Savaşı Belgeselinden İlk Görüntüler

Günün Haberi Hollywood

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin ödüllü yönetmeni Peter Jackson’ın, I. Dünya Savaşı’nı konu edinen ‘They Shall Not Grow Old’ belgeselinden ilk fragman yayınlandı.

Yüzüklerin Efendisi filmiyle sinema tarihinde ilklere imza atan ve büyük bir hayran kitlesi toplayan yönetmen Peter Jackson’ın I. Dünya Savaşı’nı konu edinen ‘They Shall Not Grow Old’ belgeselinden ilk fragman yayınlandı.

2014 yılında vizyona giren The Hobbit: The Battle of the Five Armies’ten bu yana yönetmenlikten uzak duran Jackson, beyaz perdeye bu sefer belgeselle dönüyor.

‘They Shall Not Grow Old’ belgeseli, IWM’nin film arşivindeki görüntülerin günümüz teknolojisiyle restore edilmiş halini içeriyor. Daha önce hiç görülmemiş görüntüler, Peter Jackson’ın ilk defa deneyeceği bu türün sonucunu da merak konusu haline getiriyor.

Belgesel, BFI Londra Film Festivali’nde, daha sonra da BBC One kanalında gösterilecek. Hemen sonra, belgesele dair özel kamera arkası görüntülerinin kreatif ve teknik işlemlerinin anlatıldığı bir yapım belgeseli de yayınlanacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up