Peter Jackson’dan The Beatles Belgeseli

Hollywood Manşet
Usta yönetmen Peter Jackson, belgesel serisine hız kesmeden devam ediyor.

Peter Jackson‘ın yeni projesi belli oldu. Müzik tarihinin en ünlü müzik gruplarından biri olarak kabul edilen The Beatles, Peter Jackson’ın yeni projesinin odağı olacak.

Oscar ödüllü usta yönetmen Peter Jackson’ın gelecek projesinin ne olacağı resmi olarak duyuruldu. The Beatles hakkında bir belgesel hazırlayacak olan yönetmen, hazırlıklara başladı. Klip yönetmeni Michael Edward Lindsay-Hogg’un imzasını taşıyan 1970 yapımı The Beatles belgeseli Let It Be için 2-31 Ocak 1969 arasında çekilen 55 saatlik kamera görüntülerinden yola çıkılarak hayata geçirilecek olan yeni belgesel projesinde özellikle Londra’daki Apple Corps çatısında verilen The Beatles performansına yer verilecek.

Peter Jackson yeni belgesel film projesi hakkında: “Bize sunulan 55 saatlik daha önce hiç görmediğiniz kamera görüntüleriyle 140 saatlik ses kayıtları sayesinde The Beatles hayranlarının hayalini kurduğu “fly on the wall” deneyimi yaşanmış olacak. Bu tıpkı zaman makinesinin bizleri 1969 yılına götürmesi gibi olacak. Belgeseli izlerken oturup yalnızca dört arkadaşın stüdyolarında harika bir iş çıkarmalarını izliyor olacağız.” Ayrıca Jackson “Gerçekle mitlerin birbirinden farklı olduğunu öğrendiğimde rahatladım. John, Paul, Ringo ve George’un bir arada, efsanevi parçaları nasıl yoktan var ettiklerini izlemek yalnızca büyüleyecektir. Bu görüntüler ilginç bir şekilde çok samimi…” sözlerini sarf etti.

Henüz prodüksiyon aşamasında olduğu bilinen belgeselin vizyon tarihi henüz belli değil. Belgesel film projesi, Paul McCartney, Yoko Ono, Ringo Star ve Olivia Harrison ile işbirliği içerisinde geliştiriliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up