Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Pepe’nin Abisi ‘Ayas’tan Rekor!

Yayınlandı

tarihinde

Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi olan “RGG AYAS”ın fragmanı geçtiğimiz hafta internette 5 günde 10 binden fazla kişi tarafından paylaşılarak rekor sayıda izlendi.

Ayas

Pepee’nin yaratıcısı Düşyeri’nin, BKM Film ile birlikte 22 Kasım’da seyirciyle buluşturacağı Ayas’ın fragmanının paylaşımı sosyal medyada 5 günde 15 milyonu geçti. Özellikle “Tek tek gelin oğlum, tek tek gelin” lafının dillerde peleseng olduğu Ayas’a başta Pepee’ciler ve ünlüler olmak üzere tüm Türkiye’den yoğun destek geldi.

Ayas’ın fragmanını beğenip takipçilerine paylaşan ünlü isimler arasında Ayşe Tolga, Esra Harmanda, Belçim Bilgin, Radyo Programcısı Sarı Şeker Sema, Magazin gazetecisi Seyhan Erdağ, Tiyatrocu Metin Zakoğlu, Yasemin Conka, İclal Aydın, Derya Coşkundeniz, Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya, Deniz Uğur, Radyo Programcısı Füsun Alkan, BKM Mutfak ekibinden Gülhan Tekin ve Emrah Bülent Parlak, Oyuncu Barış Falay, Gazeteci Arzu Akbaş Zor, Esra Akkaya, Esra Özmen, Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, Mesut Yar, Hale Ceylan Barlas ve Özlem Savaş gibi isimler yer alıyor.

Dostlarından gelen desteğe filmin senaristi ve Düşyeri Çizgi Film Stüdyoları’nın kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, “Destek veren tüm izleyicilerimize ve dostlarıma selam olsun. Biz Düşyeri’nde yüreği çizgi film aşkı ile atan bir avuç çizgi film sevdalısıyız. Bu filmde tüm ekibin büyük mücadelesi var. Ayas Türk çizgi filmini var etme savaşımızın Pepee’den sonra ikinci hamlesidir. Eylemlerimize devam edeceğiz. Yolu açık olsun Ayas’ımızın.” dedi.

Ayas için hangi kim ne dedi?

İclal Aydın: “Süpersiniz! Ayşe Şule Bilgiç ve ekibinden Ayas geliyorrrrr…”

Belçim Bilgin: “Bim bam bom haberiniz olsun dostlar. Bizim de artık bir çizgi filmimiz var. Ayas 22 Kasım’da sinemalarda.”

Yonca Cevher: “Ayas “Tek tek gelin oğlum, tek tek gelin” diyor…ahahahaha çok güldüm. Merakla bekliyorum filmi. Yolu açık olsun!”

Ayşe Tolga: “Türkiye’nin ilk uzun metrajlı çizgi filmi yapılır mı? Hem de harika yapılır! İşte Ayas!”

Bülent Emrah Parlak: “BKM ve Düşyeri ile Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor. İşte Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi.”

Barış Falay: “Türkiye’nin ilk çizgi filmi işte…”

Esra Özmen: “Düşyeri ve BKM yine büyük bir başarıya imza atmış. Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi Ayas’ın fragmanını izledim. Harika olmuş. 22 Kasım’da biz kızımla Ayas’ı izlemeye kesin gidiyoruz. Kızımın ilk sinema deneyimi Ayas ile olacak.”

Derya Coşkundeniz: “Bizim de Türk

çizgi filmimiz oldu sonunda… Ayas 22 Kasımda…”

Hale Ceylan Barlas: “Ayşe Şule Bilgiç ve ekibinin hazırladığı Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi Ayas 22 Kasımda sinemalarda… Mutlaka izleyin. Çok eğlenceli görünüyor.”

Esra Akkaya: “Çok güzel olmuş. Ben bu Ayas’ı şimdiden çok sevdim. Gösterimini heyecanla bekliyorum.”

Arzu Akbaş Zor: “İşte ilk çizgi filmimiz de geldi. Tebrikler, başarılar…”

Esra Harmanda: “Coming Soon! Pepee’nin annesi Ayşe Şule Bilgiç Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmine imza atmış! İlkleri önemserim hele kadın eli değmişse. Ayas’a hep destek tam destek. Tebrikler ve başarılar…”

Gülhan Tekin: “ Pepee’nin annesi Ayşe Şule Bilgiç’in kaleminden, Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi karşınızda. BKM Sunar…”

Füsun Alkan: “ Ayşe Şule’nin ikinci oğlum dediği Ayas, 22 Kasım’da sinemalarda. Gönülden tebrikler…”

Deniz Uğur: “İşte Türkiye’mizin ilk çizgi sinema filmi…”

Özlem Savaş: “Ayşe Şule Bilgiç’i yürekten tebrik ediyorum. Kimsenin yapamadığını Düşyeri yaptı! Helal olsun!”

Burcu Çetinkaya: “Gurur duyuyorum Ayşe Şule Bilgiç seninle… İşte Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi.”

Derya Coşkundeniz: “Bize Ayas’ı alkışlamak ve desteklemek düşer. İmza: Pepee’ye çok şey borçlu bir anne.”

Yasemin Conka: “Ayşe Şule ve ekibi… Yolunuz açık olsun. Ayas şahane görünüyor…”

Seyhan Erdağ: Türkiye’nin ilk çizgi sinema filmi Pepee’nin annesinden geliyor… Ayasss… 22 Kasım’da…”

Sarı Şeker Sema: “Ayas’ı merakla beklemekteyiz. İlk Türk çizgi filmimiz 22 Kasım’da sinemalarda…”

Ayas

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

Oyun Senaryosu Geliştirme Çevrimiçi Kampı Başlıyor

Son başvuru tarihi bugün!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Oyun Senaryosu Geliştirme Çevrimiçi Kampı

Bilişim Vadisi Dijital Animasyon ve Oyun Üretim Merkezi (DIGIAGE), gençleri oyun senaryosu geliştirme konusunda bilgilendirmek için çevrimiçi kamp düzenliyor.

Bilişim Vadisi Dijital Animasyon ve Oyun Üretim Merkezi (DIGIAGE) , Türk Oyun Geliştirme ekosistemine katkı sunmak, ülkemizin ve özellikle gençlerin küresel dijital ekonomiden çok daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla sunduğu Oyun Senaryosu Geliştirme Çevrimiçi Kampı çok yakında başlıyor.

Özgün fikirler, yeni hikayeler ve rekabet edebilir senaryolar üretme konusunda ülkemizdeki insan kıymetini geliştirmek amacıyla düzenlenen Oyun Senaryosu Geliştirme Çevrim İçi Kampı ile senaryo yazımı ve dijital oyunlar alanında katılımcıların bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Oyun sektöründen birçok başarılı isimi bir araya getirecek olan çevrimiçi kampın son başvuru tarihi 14 Mayıs 2021 olarak belirlendi.

Destekçileri arasında TRT, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere düzenlenecek kampa, digiage.com adresinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Akis Dünya Prömiyerini Yapmaya Hazırlanıyor

Filmin yönetmenliğini İlker Savaşkurt üstleniyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Akis

Yönetmen İlker Savaşkurt’un, ödüllü ilk filmi Damat Koğuşu’nun ardından yönetmenliğini üstlendiği ikinci uzun metraj sinema filmi Akis (Reflection), dünya prömiyerini 7 Mayıs Cuma günü New York’ta düzenlenen 16. Harlem Uluslararası Film Festivali’nde yapacak.

Birçok ödüle layık görülen ilk filmi Damat Koğuşu’yla adından söz ettiren İlker Savaşkurt ikinci uzun metraj sinema filmi “Akis“i (Reflection), 6-9 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenen 16. Harlem Uluslararası Film Festivali’nde seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. İlk filmiyle 2017’de aynı festivalden “En İyi Yabancı Film” ödülü kazanan Savaşkurt’un yeni filmi Akis, festivalin Dünya Sineması bölümünde 7 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek gösterimiyle dünya prömiyerini yapacak. Film, 10 Mayıs’a kadar festivalin internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak izlenebilecek.

Mehmet Kala’nın 2012 yılında kaleme aldığı bir tiyatro oyunundan Savaşkurt’un uyarladığı, senaryosuna yine Kala’nın imza attığı Akis‘te Selçuk Yöntem, Taro Emir Tekin, Yasemin Szawlowski, Ali Süreyya Tuncer, İbrahim Aköz ve Elit Andaç Çam ile birlikte Avrupalı aktörler rol alıyor.

İnsanoğlunu temsilen, farklı milletlerden karakterlerin bir otelde buluştuğu, Türkiye’de geçmesine rağmen evrensel bir üsluba ve konuya sahip olduğu için İngilizce olarak çekilen Akis, hikâyesiyle yerelden evrensele doğru geçit kuruyor. Alt metinde 7 ölümcül günaha göndermeler yatan fantezi türündeki filmin başkarakteri Aziz Sodom, söyledikleri yalanlar ve yarattıkları kandırmalarla bir noktada yüzleşmek zorunda kalan insanlar için bir ayna görevi görürken, filmdeki diğer karakterlere adeta erken bir kıyamet yaşatıyor.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’lı Gelincik Netflix’te Yayınlanacak

Filmin yönetmen koltuğuna Orçun Benli oturuyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Gelincik

Başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın paylaştığı Gelincik, 7 Mayıs’tan itibaren Netflix’te izleyicisiyle buluşacak.

90’lı yılların yargısız infazlar ve işkencelerle dolu karanlık, politik atmosferi üzerine kurulan Gelincik filmi seyirciyi, gerilim dolu dakikalarla karşılıyor. Film, görevinden ayrılmış genç komiser olan Ayhan’ın inziva çekildiği orman evinin yakınlarında, kendini Karadayı olarak tanıtan tuhaf bir adamla karşılaşmasıyla başlıyor. Yönetmen koltuğunda Orçun Benli’nin oturduğu Gelincik‘te Ayhan karakterine Kaan Yıldırım, Karadayı karakterine ise Ahmet Mümtaz Taylan hayat veriyor. Filmin başrollerini paylaşan Taylan ve Yıldırım’a; Hande Doğandemir, Nilperi Şahinkaya, Bülent Emrah Parlak, İnan Ulaş Torun gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

Geçtiğimiz ekim ayında 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında izleyiciyle buluşan Gelincik‘teki rolü ile Ahmet Mümtaz Taylan, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştü. Orçun Benli’nin yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu Şükrü Üçpınar ile birlikte yazdığı film, 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren Netflix’te seyirciyle buluşacak. Gelincik‘in tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Popüler