Peninsula, vizyondaki ilk beş gününde 13,2 milyon dolar hasılata ulaştı

Asya Sineması Günün Haberi
Peninsula, Güney Kore’de vizyona girdiği ilk hafta 13,2 milyon dolar hasılata ulaştı.

2016 yılında vizyona giren Güney Kore yapımı Zombi Ekspresi (Train to Busan) gişede 1 milyondan fazla seyirciye ulaşarak büyük bir başarıya ulaşmıştı. Filmle aynı evrende geçen devam niteliğindeki Peninsula da geçtiğimiz hafta Asya ülkelerinde vizyona girdi.

Yeon Sang-ho‘nun yönetmenliğini üstlendiği gerilim türündeki film, vizyona girdiği 15 Temmuz’da 353 bin seyirci ile açılışını yaparken, vizyondaki ilk beş gününde 1,8 milyon seyirci tarafından izlenerek 13,2 milyon dolar hasılat toplamayı başardı. Tayvan, Singapur, Malezya gibi Asya ülkelerinde de vizyona giren filmin, beş günlük vizyon tarihi boyunca 20 milyon dolar civarı bir hasılat elde etmiş olduğu tahmin edilenler arasında.

Salgın nedeniyle aylardır kapalı olan sinemalara bir umut haberi olan bu durum, ilerleyen dönemlerde diğer ülkeler için de olumlu sonuçlar doğurabilir.

Cannes Film Festivali seçkisinde yer alan Peninsula, Train to Busan’da geçen olayların dört yıl sonrasına odaklanıyor. Zombi istilasından kaçmayı başaran bir askerin görev nedeniyle istilanın merkezine yaptığı yolculuğu konu alıyor.

Kaynak: Deadline

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up