Pedro Almodóvar’ın Yeni Projeleri Belli Oldu

Günün Haberi Hollywood
Acı ve Zafer filmiyle Oscar yarışına katılan Pedro Almodóvar, sıradaki projelerini açıkladı. Usta yönetmen, The Human Voice ve A Manual for Cleaning Women filmlerine imza atacak.

Konuş Onunla, Annem Hakkında Her Şey ve son olarak çektiği Acı ve Zafer filmleriyle büyük beğeni toplayan usta yönetmen Pedro Almodóvar, zaman kaybetmeden yeni projeleri için hazırlıklara başladı.

Almodóvar, verdiği bir röportajda bu yeni projeler hakkında önemli detaylar paylaştı. IndieWire’a konuşan usta yönetmen, önümüzdeki aylarda biri kısa biri de uzun metraj olan iki film çekmeyi planladığını açıkladı.

Almodóvar, duyurulan bu iki yeni filmle İngilizce ilk işlerine imza atacak. Filmlerin ilki başrolünde Tilda Swinton‘ın yer alacağı The Human Voice olacak. Kısa metraj The Human Voice, Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyununundan uyarlanıyor.

Bir diğer film ise Lucia Berlin‘in kısa hikâyelerinden oluşan A Manual for Cleaning Women‘ın uyarlaması olacak.

Tilda Swinton’ın başrolünü üstleneceği The Human Voice’ın çekimlerine nisan ayında Madrid’de başlanacak. Usta yönetmen, filmin yaklaşık 15 dakika uzunluğunda olacağını açıkladı. İlk olarak 1930 yılında sahnelenen The Human Voice, sevdiği adamla son kez telefonda konuşan ve onu terk etmemesi için ikna etmeye çalışan bir kadına odaklanıyor.

A Manual for Cleaning Women’ın da çekimlerine yıl bitmeden başlamak istediğini söyleyen yönetmen, film için anlaştığı isimleri henüz açıklamadı. Teksas, Oakland ve Meksika’da geçen hikâyeleri bir araya getiren A Manual for Cleaning Women ve Lucia Berlin’den övgüyle söz eden Almodóvar, alkolik olan ve bir uyuşturucu bağımlısıyla evlenen Berlin’in son derece karmaşık bir kadın olduğunu ifade etti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up