Peaky Blinders Ekranlara Veda Ediyor

Diziler Manşet

Son yılların en etkileyici dönem dizilerinden birine dönüşen “Peaky Blinders” 6. sezonu ile ekranlara veda edecek.

Başrolünde Cillian Murphy’nin yer aldığı, BBC’nin kült yapımları arasına giren Peaky Blinders’ın 6. sezonuyla final yapacağı duyuruldu. Dizinin yaratıcısı Steven Knight tarafından yapılan açıklamlarda, dizinin 7. sezon ile final yapması planlanırken pandemi nedeniyle öne çekilerek 6. sezonla finale gideceği belirtildi. Pandemi koşullarıyla zor bir dönemden geçtiklerini dile getiren Knight, tüm final sahnelerini 6. sezona sığdırdıklarını ve seyirciler için güzel bir final sezonu hazırladıklarını da ekledi. Sevenlerini üzen haberin ardından Knight, Shelby ailesinin dikkat çeken hikayesinin farklı formlarda tekrar ekranlara geleceğini söyledi.

Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory, Sophie Rundle ve Finn Cole gibi isimlerin yer aldığı dizinin konusu: Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up