Paul Walker’ın Ölümünde Kusur Kendisinin!

Dünya Manşet

Paul Walker‘ın ölümü kendi suçu!

Hızlı ve Öfkeli filmiyle dünya çapında hayran kitlesine sahip olan Paul Walker‘ın geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirmesinin üzerinden 2 yıl geçti fakat hala kazanın ayrıntıları kesinleşmedi.

paul walker kaza

Hızlı ve Öfkeli serisinin peş peşe çekilen devam filmlerinde başrolde yer alan başarılı oyuncu Walker’ın ölümünün ardından kızı otomobil firması Porsche‘ye dava açmıştı.

Ünlü oyuncunun kızı Meadow Walker, babasının kazanın ardından aracın içinden çıkamadığı için yanarak öldüğü gerekçesiyle firmadan yüklü bir tazminat talep etmişti. Kaza yaptığı esnada Porsche 2005 Carrera GT süren Paul Walker’ın davası ile ilgili otomobil firması açıklama yaptı.

Porsche Cars yetkilileri, ünlü oyuncunun ölümüne yol açan kazada suçun arabada değil oyuncunun kendisinde olduğunu söyledi. Paul Walker’ın hareketlerinin bilincinde olduğunu belirten firma, Los Angeles Mahkemesi’nde Walker’ın aracı kullanırken risklerinin ve tehlikelerinin de farkında olduğunu iddia etti. Mahkemede okunan savunmada “Paul Walker’ın riski gönüllü olarak almış olması, davacının tazminat isteğini ekarte etmeli ya da alternatif olarak Walker’ın hatasına eşdeğer oranda düşürmeli” denildi.

Meadow Walker Eylül ayında otomobil firmasına GT serisinin denge ve kontrol sorunları sebebiyle dava açmış, sürüş güvenliğindeki eksikliklerin babasının ölümüne sebep olduğunu iddia etmişti.

———————————————————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up