Patrick Melrose 2. Sezonuyla Ekranlara Geri Dönebilir

Diziler

Benedict Cumberbatch’in başrolünü üstlendiği Patrick Melrose, 2. sezonuyla ekranlara geri dönebilir.

David Nicholls’un Edward St. Aubyn’in Patrick Melrose roman serisinden senaryolaştırdığı Melrose’de, babası tarafından kötü muamele görüp annesinden aradığı desteği bulamayan bir aile tarafından yetiştirilen ve bu yaşadıklarını atlatmak için mücadele veren aristokrat ama son derece komik bir playboy hikayesi ele alınıyor.

Geçtiğimiz yaz izleyici ile buluşan Patrick Melrose, 5 dalda Emmy adalığı kazandı. Aynı zamanda Cumberbatch’in performansıyla bir Altın Küre adaylığı da kazanmayı başardı. Dizi, bu yıl BAFTA ödüllerinden ise En İyi Dizi ve En İyi Erkek Oyuncu olmak üzere iki ödülle döndü.

Her bölümü ana karakterin başka bir macerasını konu alan dizi 1960’lı yıllarda Fransa’da başlayarak 80’lerde New York’ta geçiyor ve 2000’lerin başında İngiltere’de sona eriyor. Filmin kadrosunda ayrıca Hugo Weaving, Jennifer Jason Leigh, Holliday Grainger ve Prasanna Puwanarajah gibi isimler de yer alıyor.

Deadline’ın haberine göre, beş romanlık serisindeki tüm kitaplar uyarlanmış olsa da, Benedict Cumberbatch ve dizinin yapımcıları Patrick’in hikâyesini anlatmaya devam etmenin yollarını arıyorlar. Mini dizi olarak tasarlanan dizi, 2. sezonuyla ekranlara geri dönebilir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up