Pardon Filmi ve Sinema Tarihine Geçen Replikleri

Film Replikleri Liste Manşet

“Bi numara yaptığım yok, o kerizlik bende doğuştan beri var. Hiçbir örgütle bi ilgim yok. Beni adamdan sayıp alacak örgüte zaten ben girmem. O örgüt İbrahim’e kaldıysa örgüt bile sayılmaz.”

“Bana bak Muzo! Seni şimdi burda boğarım, geri kalan cigaraların hepsini yalnız içmek zorunda kalırım. Her cigara yakışımda da “Rahmetlinin cigarasıydı” diye dertlenirim. Beni böyle filtreli dertlere gark etme, attır bi cigara!”

“Ya Muzo, bu bizim Aydın’ın büfesinin adı neydi ya? Ay büfe mi, dın büfe mi?”

“Çok değişik makineleri var. Her şey bilgisayara bağlı. Fakat çok temiz, hastane gibi. Devamlı etrafı temizliyorlar. Hiç ortalıkta kan falan yok. Öyle miden falan kalkmıyor. Sonra ilk yardım araç gereçleri var. Bi şey olsa, seruuuum, meruuum her şey var!”

“Kerttirtmeyin bana beşiğinizi. Komşuda bi herif doğdu diye senin onla evlenmen gerekmez. Sapıklığın alemi yok!”

“Ayrıca ben kahvede herkese Asuman benimki demişim artık. Ağızdan çıkmış bi laf var ortada!”

“Asuman çok küçük değil, İbrahim çok büyük mü demek istiyorsun yani sen?”

“Senin Allah belanı versin İbrahim! Polisten kaçıyorsun sonra hıyar gibi kaçıp bizim eve geliyorsun. Polis zaten heyecan arıyor. Tak! İçerdeyiz.”

“Niye 10 tane simit söylüyorsun? Siz yemeyecek misiniz?”

“Üçümüz birbirine kelepçeli, sen salakça o jandarmaya kelepçeli. Nereye kaçıyoruz be? O jandarma arkadaşın memleketine doğru mu?”

 “Ben artık haysiyet takılmıyorum oğlum, maddiyat takılıyorum.”

“Enişteyi vurdum. Devletten 6 yıl 3 ay alacaklıyım. Üçümüzün toplam alacağı 18 yıl 9 ay. E ceza 3’e bölünecek. Kârdayız.”

“Adalet dediğiniz o kadar da adil bir şey değilmiş demek ki!”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up