Parasite Filmi Ekrana Uyarlanıyor

Diziler Genel Günün Haberi
HBO, yılın en iyi filmleri arasında yer alan Bong Joon Ho imzalı Parasite’ın mini dizisini çekecek.

2019 yılında adından oldukça söz ettiren yönetmen koltuğunda Bong Joon-ho‘nun oturduğu Parasite filmi HBO tarafından ekrana uyarlanmaya başlıyor. HBO, dizinin hazırlıkları için Bong Joon-ho ve Adam McKay ile anlaşmak üzere.

Birçok hayran kitlesine sahip olan dizileriyle tanıtan HBO, geçtiğimiz yılın en iyi yapımlarından olan Parasite filmini ekrana taşıması, filmin peşinde olan birçok dijital platformdan hızlı davranarak dizinin haklarını almayı başardı.

Dizinin hazırlıkları için, filmin yönetmeni olan Bong Joon-ho ve Oscar ödüllü yönetmen Adam McKay ile görüştükleri, Bong Joon-ho’nun da dizi için tercihini HBO’dan yana kullandığı ve tarafların anlaşmaya yakın olduğu söyleniyor.

 Her biri eşsiz karakterlere sahip dört kişilik bir ailenin yaşadıkları çalkantılı hayatı derinlemesine inceleyen, sınıf çatışmasını karekterler eşliğinde gözler önüne seren film, son iki filmini İngilizce çeken yönetmenin on yıl sonra Korece olarak çektiği ilk film olma özelliğini taşıyor.

Film, önemli festivallerde birçok özdüle layık görüldü. En son olarak ise Altın Küre’de En İyi Yabancı Dilde Film Ödülü’ne layık görüldü. Bunun üzerine Parasite filminin yönetmeni, Bong Joon Ho‘nun ödül gecesine yaptığı konuşma damgasını vurmuştu. “Altyazıların iki santimlik bariyerini aştığınızda, çok daha fazla harika filmle tanışacaksınız.” İfadelerine yer veren yönetmen, HBO çatısı altında hazırlanacak mini dizinin, ABD’ ye taşınırken nasıl uyarlanacağı ise şimdiden merak konusu haline geldi.

Merakla beklenen dizi, Bong Joon-ho ve Adam McKay öncülüğünde hazırlanacak. Dizinin hazırlık aşamalarında filmin de yapımcısı olan CJ Entertainment da yer alacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up