Bizimle İletişime Geçin

Festivaller

Palo Alto film festivali!

Yayınlandı

tarihinde

İlk kez düzenlenecek festival kapsamında dünyanın her yerinden film yapımcıları için bir yarışma düzenleniyor.

Büyük teknoloji şirketlerine ve Stanford Üniversitesine ev sahipliği yapan ABD’nin Palo Alto kenti, 29 Eylül-2 Ekim 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek uluslararası film festivaline hazırlanıyor.

Yapımcılardan aksiyon, animasyon, mobil telefon veya belgeselden oluşan kısa filmlerini göndermeleri isteniyor.

Konunun tamamen yapımcılara bırakıldığı yarışmada kazanan kısa film, festivalde izleyiciyle buluşacak. İlgilenenler 30 Mayıs’a kadar Türkçe dil desteği mevcut olan ”Talenthouse” internet sitesinden filmlerini gönderebilecek.

Talenthouse adında Silikon Vadisi merkezli uluslararası bir sanatçı platformunda pazarlama direktörü olarak çalışan Burcu Çetin, yaptığı açıklamada, Facebook, Google, Twitter gibi teknoloji şirketlerinin merkezlerinin bulunduğu Palo Alto’da uluslararası film festivali düzenleneceğini söyledi.

”2011 Palo Alto Uluslararası Film Festivali”nin (PAUFF) yeni teknolojilere odaklanarak sanat ve teknoloji arasındaki karşılıklı etkileşimi araştıracağını belirten Çetin, ”Festivalin hedefi gelecekteki sinematik devrimlerin eğitim ve eğlence yoluyla yükselmesini kolaylaştırmak. Ayrıca sanatçı, medya ve teknoloji uzmanlarını büyük bir sinema deneyimi için samimi bir ortamda buluşturmayı amaçlıyor” dedi.

Festivalin dünyanın her yerinden yapımcılar için bir yarışma düzenlediğini anlatan Çetin, aksiyon, animasyon, mobil telefon veya belgesel türündeki kısa filmlerin yarışmaya katılabileceğini belirtti.
Kazanan kısa filmin festivalde izleyiciyle buluşacağını kaydeden Çetin, ”Kısa filmin konusu tamamen yapımcılara bırakıldı. Filmin süresinin 30 dakikadan daha az olması isteniyor. Büyük ödülü kazanan bir kısa film olacak. En yüksek oyu alan 30 kısa film arasından 3 kısa film daha seçilecek. Festival jürisi gerekirse en yüksek oyları alamayan filmler arasından da kazanan seçebilir, bu tamamen onların festival için en uygun filmi aramalarına bağlı olan bir durum” diye konuştu.

İlgilenen film yapımcılarının 30 Mayıs’a kadar Talenthouse internet sitesinden (www.talenthouse.com) yarışmaya katılabileceğini anlatan Çetin, şöyle devam etti:

”Büyük ödülü kazanan kısa film festivalde gösterilecek. Ayrıca festivalden ve Talenthouse’dan ödülünü alacak. Yapımcıya Adobe Creative Suite 5’in bir kopyası hediye edilecek. Seyahat, konaklama, gösterim, workshop ve konuşmalar için biletler festival ve Talenthouse tarafından sağlanacak.

Kazanan diğer 3 kısa film de izleyicilerle buluşacak ve festivaldeki tüm gösterim, workshop ve konuşmalar için kendilerine biletler verilecektir. Oylamaya Türkçe dil desteği olan Talenthouse internet sitesinden isteyen herkes katılabilecek. 31 Mayıs’ta başlayacak olan oylama 7 Temmuz’da sona erecek. Kazanan 14 Temmuz’da açıklanacak.”

Çetin, yarışmaya ilişkin detaylara Türkçe dil desteği mevcut Talenthouse internet sitesinden ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

27. Saraybosna Film Festivali Başvuruları Açıldı

Festival, 13-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

27. Saraybosna Film Festivali Başvuruları Açıldı

27. Saraybosna Film Festivali‘nin online başvuruları açıldı.

1320 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 27. Saraybosna Film Festivali‘nin film ve diziler için online başvuruları açıldı.

Film yazarları ve yapımcıları, filmlerini / drama dizilerini gönderebilecekleri kategoriler:

 • Yarışma Bölümü- Uzun Metraj Film
 • Yarışma Bölümü – Belgesel Film
 • Yarışma Bölümü – Kısa Film
 • Yarışma Bölümü – Öğrenci Filmi
 • In Focus
 • Avant Premiere- Yerel diziler için
 • Açık Hava
 • Kinoskop
 • Yaz Gösterimi
 • Avrupalı Kısa Filmler
 • Çocuk Bölümü
 • Genç Arenası
 • Geçmişle İlişki Kurmak
 • BH Film Bölümü

Yukarıda belirtilen kategoriler için bütün kayıtlar 28 Mayıs 2021 tarihine kadar festivale başvuru yapabilir.

Film gönderim ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Yarışma Bölümü- Uzun Metraj Film ÜCRETSİZ
 • Yarışma Bölümü – Belgesel Film ÜCRETSİZ
 • Yarışma Bölümü – Kısa Film ÜCRETSİZ
 • Yarışma Bölümü – Öğrenci Filmi ÜCRETSİZ
 • BH Film Bölümü ÜCRETSİZ

Başvuruları başlayan diğer programlar:

 • Uzun metraj filmler için (60 dakika veya daha uzun) – 70 BAM veya 35 Euro
 • Kısa film (kapanış jeneriği dahil 30 dakikaya kadar) – 30 BAM veya 15 Euro

1320 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Saraybosna Film Festivali‘ne buradan başvuru yapabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Festivaller

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Afişi Hazır

Festival 27 Mayıs’ta başlayacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Afişi Hazır

27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek “24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali”nin afişi yayınlandı.

Bu yılki teması Araftan Çıkmak olarak belirlenen, 27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali‘nin dayanışmaya çağıran, cesaret ve güç vermeyi umut eden afişi hazır.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali el ele, dayanışmayla, birbirinden kuvvet alarak kadınların aşamayacağı çıkışsızlığın olmadığını söylüyor, hareketi büyütmenin ve araftan çıkmanın zamanıdır diyor. Bu afişle de kadınların bu güce ve birlikteliğe sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Festival 27 Mayıs’ta düzenlenecek Onur Ödülü, Bilge Olgaç Başarı Ödülü, Genç Cadı Ödülü ve Tema Ödülü’nün sahiplerine verileceği açılış töreniyle başlayacak. 3 Haziran’a dek sürecek festival hem çevrimiçi gösterimlerde hem de fiziki mekânlarda sinemaseverleri ağırlayacak. Ayrıca programda yerli ve uluslararası konuklarla söyleşiler, paneller ve gösterimlerin ardından sohbetler de yer alacak. 

Bu yıl nihayet adayları arasında kadın yönetmenlerin filmlerini gördüğümüz En İyi Uluslararası Film dalında Oscar’a aday, Jasmila Žbanić imzalı Nereye Gidiyorsun Aida? / Quo Vadis Aida? ve yönetmenliğini Kaouther Ben Hania’nın üstlendiği Derisini Satan Adam / The Man Who Sold His Skin 24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali programında yer alıyor. 

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Festival, önümüzdeki günlerde açıklanacak programıyla bir hafta boyunca dünyanın dört bir yanından ilham verici kadın hikâyelerini, yönetmen koltuğunda kadınların oturduğu filmleri sinemaseverlerle buluşturacak.

Okumaya Devam Et

Festivaller

17. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Akbank Sanat Youtube hesabı üzerinden açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

17. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 17. si düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali yarışmasının kazananları belli oldu.

Bu yıl 71 ülkeden 2.048 kısa filmin başvuru yaptığı 17. Akbank Kısa Film Festivali yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmada ödüle layık görülen yapımlar 1 Nisan akşamı Akbank Sanat Youtube hesabı üzerinden açıklandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi düzenlenen 17. Akbank Kısa Film Festivali; Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim ve Forum kategorilerinden oluşuyor.

 • Ulusal Yarışma (En İyi Kısa Film) Tapınak / Murat Uğurlu
 • Uluslararası Yarışma (En İyi Kısa Film) I am afraid to forget your face / Sameh Alaa
 • Mansiyon Ödülü (Dalia – Brusi Olason) Witness / Ali Asgari
 • En İyi Senaryo (Karda İzler) / Uğur Şahin
 • Mansiyon (Palmiyeler Altında) / Alperen Albayrak
Okumaya Devam Et

Popüler