Pakistan ve Endonezya’nın Oscar Adayları Belli Oldu

Asya Sineması Manşet

Pakistan’ın Oscar adayı “Cake”; Endonezya’nın ise “Marlina The Murderer in Four Facts” oldu.

‘Akademi Ödülleri’ için ülkelerin adaylarını birer birer açıkladığı dönemde,Pakistan ve Endonezya da Oscar adaylarını açıkladı.

Pakistan’ın ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ adayı seçilen “Cake” 2018’in Mart ayında Pakistan’da vizyona girip ciddi bir övgü ve gişe başarısı elde etmişti. Asim Abbasi yönetmenliğindeki “Cake” filmi, “A Girl In The River: The Price of Forgiveness” belgeseliyle Oscar kazanan yönetmen Sharmeen Obaid-Chinoy’un başkanlığındaki Oscar komitesi tarafından seçildi. Film, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşadıkları için dağılan bir ailenin, ebeveynlerin hastalanması üzerine yeniden bir araya gelmesini konu ediniyor.

Endonezya’nın ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ adayı ise Cannes’ın 2017 seçkisinde gösterilen “Marlina The Murderer in Four Facts” filmi oldu. Güçlü kadın imgesini ön plana çıkaran filmde, adalet arayışında olan dul bir kadının evine hırsız girmesinin ardından birkaç adamı öldürmesiyle başlayan hikayesi anlatılıyor.

Oscar Ödülleri 24 Şubat 2019‘da sahiplerini bulacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up