Film > Dünya 8 ay önce

Sinefesto

Paddy Considine, Naseem Hamed'in Biyografisinde Rol Alacak

Paddy Considine ve Mena Massoud, Yemen asıllı İngiliz boks şampiyonu Naseem Hamed'in hayatına dayanan “Giant” filminde rol almak için anlaştı.

Mısır'da doğup Kanada'da büyüyen Massoud, 10 yıllık profesyonel kariyerinde WBO, IBF ve WBC unvanları da dahil olmak üzere birçok tüy siklet dünya şampiyonluğuna sahip olan Prince ve Naz lakaplı Naseem Hamed'i canlandıracak. BAFTA Ödüllü Considin, Hamed'in İrlanda doğumlu boks antrenörü Brendan Ingle'ı canlandıracak.

Rowan Athale (The Rise, Gangs Of London ), Balboa Productions'tan Sylvester Stallone ve Braden Aftergood'un baş yapımcılığını üstlendiği uzun metrajlı filmi yazıp yönetiyor.

Giant , Hamed'in hayatını, boks antrenörü Brendan Ingle tarafından keşfedildiği ve 1980 ve 1990'ların İngiltere'sindeki yaygın İslamofobi ve ırkçılık zemininde tüy siklet dünya şampiyonu olmak için yükseldiği Sheffield'deki mütevazi başlangıçtan itibaren çizecek.

Athale, “Bu filmi uzun yıllardır ekrana getirmek istiyordum. Efsanevi boks antrenörü Brendan Ingle ve çırağı "Prens" Naseem ile fırtınalı ilişkisinin hikayesi hem efsanevi hem de gerçekten sinematik. Heyecan verici, gerekli, komik ve yürek burkan ve bu filmi eşsiz Paddy Considine ve Mena Massoud ile ve biricik Sylvester Stallone ve Balboa Productions ekibinin desteğiyle yapıyor olmak bir rüyanın gerçekleşmesi. ” ifadelerini kullandı.

Considin yakın zamanda HBO'nun House Of The Dragon dizisinde rol aldı. Mena Massoud ise Disney'deki Alaaddin rolü ile ün kazandı.

Screen Daily.

İlginizi Çekebilir