Özcan Alper’in Yeni Projesi Rüzgarın Hatıraları’na Ödül

Manşet Türkiye

Özcan Alper’in senaryosunu Ahmet Büke ile yazdığı üçüncü film projesi Rüzgarın Hatıraları, Rotterdam Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen HubertBals Fonu’ndan Senaryo ve Proje Geliştirme Desteği Ödülü’nü aldı.

Ekim ayında Güney Kore’de gerçekleştirilen Asya Film Market’ine seçilmiş olan proje geçtiğimiz günlerde de Fransa’nın Montpellier kentinde düzenlenen Cinemed Senaryo Yarışması’nda da birincilik ödülü almıştı.

HubertBals Senaryo ve Proje Geliştirme Fonu’na dünyadan 399 proje başvurdu. Rüzgarın Hatıraları filminin senaryosu desteklenmeye değer görülen 11 proje arasında yer alıyor.

Rüzgarın Hatıraları, bir sınırda geçen aşk ve ölüm teması üzerine bir film. Türkiye, Almanya, Fransa ve Gürcistan ortak yapımı olarak gerçekleşecek Nar Film yapımı Rüzgarın Hatıraları’nın önümüzdeki yaz çekilmesi planlanıyor.

Festivalin websitesi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up