Oyunculuğu Cazip Kılan Şey Birçok Hayatı Yaşayabilme Şansıdır

Etkinlikler Türkiye
Ercan Kesal, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından düzenlenen etkinlikte sevenleriyle bir araya geldi.

2002 yılında yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak filmiyle oyunculuğa adım atan ve yeteneğini keşfettikten sonra yer aldığı birçok projeyle adından söz ettiren Ercan Kesal, katıldığı bir söyleşide sinema sektörüne dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ercan Kesal, “Oyunculuğu bu kadar cazip kılan, sevdiren şey, birçok hayatı yaşayabilme şansı olmasıdır. Oyunculuğun pratik olarak bazı reçeteleri yok. Oyunculuk okulundan mezun olarak oyuncu olunmaz. Hayatın içinde durmak ve çok yoğun yaşamak gerekir” dedi.

Uzun yıllardır edebiyatla uğraştığını, farklı edebiyat türlerinde yazılar yazdığını anlatan Kesal, “Okumazsanız yazamazsınız, yeterince okursanız zaten yazmaya da başlarsınız” dedi.

Ercan Kesal, oyunculuğun insan hayatındaki önemine değinerek “Bu kadar seyirci tarafından beğeniliyor olmasının sebebi, o sahicilik, gerçekten yaşanmışlık seyirciye geçiyor. Filmi gerçek bir sokakta çekiyoruz, İstanbul’da eski bir mahallede. O diyalogların, oradaki hikayelerin birçoğu gerçek zaten. Oyunculuğu bu kadar cazip kılan, sevdiren şey, birçok hayatı yaşayabilme şansı olmasıdır. Oyunculuğun pratik olarak bazı reçeteleri yok. Oyunculuk okulundan mezun olarak oyuncu olunmaz. Hayatın içinde durmak ve çok yoğun yaşamak gerekir” sözlerini dile getirdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up