Oyunculardan Grev

Türkiye

Oyuncular Sendikası 2 gün boyunca grevde olacak.

Ankara’da yaşanan terör saldırısının ardından başbakanlık tarafından 3 günlük yas ilan edilmişti. Pek çok sendikayla birlikte Oyuncular Sendikası da 2 gün boyunca greve gideceklerini açıkladı.

10 Ekim günü, başkent Ankara’da yaşanan terör saldırısı sonrası, ülkenin ve dünyanın dört bir yanından kınama ve lanetleme tepkileri gelmeye devam ediyor.

yastayız

Olayın günü resmi web sitesinden “yastasıyız” başlıklı kısa bir taziye mesajı yayınlayan Oyuncular Sendikası, aldığı kararla iki gün sürecek toplu greve katılacağını açıkladı. Grev kararını basın açıklamasıyla duyuran sendika şu satırları paylaştı:

“Üzgünüz, Öfkeliyiz, Yastayız ve İsyandayız! 12-13 Ekim Günleri Grevdeyiz!

Oyuncular Sendikası, DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin birlikte aldıkları 12-13 Ekim tarihlerindeki genel grev kararını desteklemektedir. Ölen, yaralanan arkadaşlarımızı anmak, terörü protesto etmek için biz de grevdeyiz.

Üyelerimizin, meslektaşlarımızın, alanımızda kurulu sendikaların, meslek birliklerimizin ve kamuoyunun bilgisine!

OYUNCULAR SENDİKASI”

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up