Oyun Değil Film!

Dünya Yakında

Bilgisayar oyunlarında kullanılan FPS yani First Person Shooting – kişinin kendi gözünden oynama tekniği filmlere uygulansaydı nasıl olurdu? Halihazırda bu soruya verilmiş bir cevap var! Hardcore Henry adlı film bu teknikle çekildi. Fragmanı ise aşağıda.

lya Naishuller’ın yapımcı, oyuncu ve yönetmen olarak adeta tek başına hayat verdiği Hardcore, sinemada daha önce bu seviyede hiç denenmemiş bir yaklaşımla filmin tüm perspektifini aksiyon kameraları ile filmin ana karakterinin gözünden perdeye yansıtıyor. 40. Toronto Film Festivali kapsamında da gösterilen filmle adeta bir FPS oyununun içine dahil oluyoruz.

hardcore henry sosyal
Bol aksiyon içermesinin yanında bilim kurgu türünden de izler taşıyacak olan filmde öldükten sonra bir Cyborg olarak hayata döndürülen Henry’nin hikayesi anlatılacak. Olayları onun gözünden izleyeceğimiz karakterin karısı kaçırılır. İngiltere vatandaşı olan Henry, hiç bilmediği bir şehir olan Moskova’da, telekinetik güçlere sahip bir psikopatın kaçırdığı karısını kurtarmaya çalışır. Burada Jimmy dışında herkes, Henry’nin ölmesini istemektedir.
Film Nisan ayında Amerika’da gösterime girecek, Türkiye’deki vizyon tarihine dair henüz bir açıklama yok.

___

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up