‘Öyle Sevdim ki Seni’ Filmine Kiev’den Gala Daveti

Festivaller

Yapımcılığını Medyaton-Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun yaptığı, yönetmenliğini ise Orhan Tekeoğlu’nun üstlendiği ‘Öyle Sevdim ki Seni’ filmi, 43. Uluslararası Kiev Film Fesivalinden diğer adıyla ”Molodist”ten davet aldı.

Öyle Sevdim ki Seni

“Films across the Borders-Sınırlar Ötesi Filmler” bölümüne seçilen Öyle Sevdim ki Seni filmi, 19-23 Ekim tarihlerinde “Molodist” kapsamında gerçekleştirilecek galada Ukrayna seyircisiyle buluşacak.

Senaryosunu Orhan Tekeoğlu’nun yazdığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’, kırık bir aşk öyküsünü anlatıyor.  1906 yılında taş ustası olarak Santa’dan Yalta’ya giden Mustafa Usta’nın torunu Olga, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla işsiz kalır ve Sarp Sınır kapısı açılınca Trabzon’a çalışmaya gelir. Olga, herkesin Nataşa olarak algılandığı bir dönemde Cemal’in karşısına çıkar. Göç, parçalanan aileler, önyargılar filmin ana konularını oluşturuyor.

Filmin başrollerini  Angelina Jolie’nin Bosna’da çektiği ‘Kan ve Bal Ülkesinde’ filminde oynayan ve Türk seyircisinin Veda dizisinden tanıdığı Alma Terzic ile Türk televizyon dizilerinin yetenekli oyuncusu Oktay Gürsoy üstleniyor. Rus oyuncu  Alina Golovlyova’nın da rol aldığı filmde yılların usta oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu, Fatih Dokgöz, Duygu Yıldız ve Tevfik Erman Kutlu gibi oyuncular  görev alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini de yılların deneyimli ismi Ercan Yılmaz üstleniyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up