‘Öyle Sevdim ki Seni’, 27 Eylül’de Geliyor

Yakında

Yapımcılığını Medyaton-Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun ve  yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu’nun yaptığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’ filmi, Pinema’nın dağıtımıyla  27 Eylül’de seyirci karşısına çıkacak.

942448_563098123746425_387508001_nSenaryosunu da Orhan Tekeoğlu’nun yazdığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’, kırık bir aşk öyküsünü anlatıyor.

1906 yılında taş ustası olarak Santa’dan Yalta’ya giden Mustafa Usta’nın torunu Olga, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla işsiz kalır ve Sarp Sınır kapısı açılınca Trabzon’a çalışmaya gelir. Olga, herkesinNataşa olarak algılandığı bir dönemde Cemal’in karşısına çıkar. Göç, parçalanan aileler, önyargılar filmin ana konularını oluşturuyor.

Filmin başrollerini  Angelina Jolie’nin Bosna’da çektiği ‘Kan ve Bal Ülkesinde’ filminde oynayan ve Türk seyircisinin Veda dizisinden tanıdığı Alma Terzic ile Türk televizyon dizilerinin yetenekli oyuncusu Oktay Gürsoy üstleniyor. Rus oyuncu  Alina Golovlyova’nın da rol aldığı filmde yılların usta oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu, Fatih Dokgöz, Duygu Yıldız ve Tevfik Erman Kutlu gibi oyuncular  görev alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini de yılların deneyimli ismi Ercan Yılmaz üstleniyor.

‘Öyle Sevdim ki Seniadlı ilk uzun metrajlı filmini çeken yönetmen  Orhan Tekeoğlu, 1990’lı yıllarda vuku bulmuş birçok hayat  hikayesinden yola çıkarak filmin senaryosunu yazdı. 15 Mayıs’ta  Trabzon’da başlanan ve 4 Haziran’da Trabzon-Gümüşhane sınırındaki Santa harabelerinde bitirilen filmin müzikleri ise Selim Bölükbaşı’na ait.

Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Orhan Tekeoğlu,  2010 yılında  Doğu Karadeniz kadınlarının doğaya karşı verdikleri  mücadeleyi anlatan ‘İfakat’ adlı belgesele imza atmışlardı. İfakat belgeseli, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında birçok festivalden de ödül almıştı.

 

Künye

Yönetmen – Senaryo: Orhan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton / Yrd.Doç.Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu

Yürütücü Yapımcı: Taylan Demir

Müzik: Selim Bölükbaşı

Görüntü Yönetmeni: Ercan Yılmaz

Oyuncular

Oktay Gürsoy

Alma Terzic

Duygu Yıldız

Tevfik Erman

Alina Golovenko

Fatih Dokgöz

Yardımcı Yönetmen: Şelale Baskıcı

Sanat  Yönetmeni:Erdem Özçelik

Kostüm Sorumlusu: Hülya İri

Ses Ambiance: Yekta Danabaş

Işık Şefi: Hüseyin Öncü

Projenin Aldığı Destekler: Uluslararası Göç Örgütü- IOM

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:

oylesevdimkiseni.com

www.facebook.com/oylesevdimkisenifilm

https://twitter.com/oylesevdimki

http://instagram.com/oylesevdimkiseni

http://www.youtube.com/user/OyleSevdimKiSeni

oyle-sevdim-ki-seni-filmi-27-eylul-de-4913873_5923_o (1)

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up