Film > Festivaller 5 ay önce

Sinefesto

Oscarlı Oyuncu Artık Daha 'Seçici'

The Whale filmindeki performansıyla 95. Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazanan Fraser, geçtiğimiz gün katıldığı Greenwich Uluslararası Film Festivali'nde kariyeri ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Festival kapsamında düzenlenen söyleşide konuşan 54 yaşındaki oyuncu, bir sonraki rolü için henüz plan yapmadığını "Şu anda hiçbir şeyim yok, şu anda gerçekten seçici davranıyorum" sözleriyle belirtti.

Başarılı aktör, seyirci ile buluşacak en yakın projesinin Martin Scorsese imzalı suç draması Killers of the Flower Moon olduğunu söyledi. Dünya prömiyerini bu ay 76. Cannes Film Festivali'nde yapacak olan filmde küçük bir rolü olduğunu açıklayan Fraser "Kendimi görmekten heyecan duyduğumu söyleyeceğim" dedi.

Ünlü oyuncu, kendisine yöneltilen Scorsese ile çalışmanın nasıl bir şey olduğuna dair soruyu ise "Bir Rönesans ustasının stüdyosunda olmanın nasıl bir şey olduğuyla ilgili fantezilerimin gerçekleşmesi gibi" sözleriyle cevapladı.

Scorsese’nin, David Grann’in aynı adlı çok satan kitabından uyarladığı 1920’lerin Oklahoma’sında petrol zengini Osage kabilesinin kurban gittiği seri cinayetlerin FBI tarafından soruşturma sürecini odağına alan Apple Originals draması Killers Of The Flower Moon20 Mayıs tarihinde Cannes’da gösterime girecek.

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro'nun birlikte yer aldığı ilk Scorsese filmi Killers of the Flower Moon, 6 Ekim’den itibaren sınırlı sinemalarda gösterime girecek ve ardından 20 Ekim’de küresel olarak dağıtıma çıkacak. Yapımcılığını Apple Original Films‘in üstlendiği film, ileri bir tarihte ise Apple TV+‘ta yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir