Oscar’da Onur Ödülleri Belli Oldu

Festivaller Manşet

Oscar töreninde bu yıl Oprah Winfrey, Darth Vader’a ve birçok filminin fragmanına ses veren oyuncu James Earl Jones ve makyaj sanatçısı Dick Smith’e onur ödülü verilecek.

Amerikan tarihinin en çok izlenen televizyon şovunun sunuculuğunu yapmasının haricinde, kısa süreli bir oyunculuk kariyeri de olan Winfrey 1985 yılında Steven Spielberg’ün yönettiği Mor Yıllar’daki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar’a da aday gösterilmişti. Animasyon filmlerinde seslendirme de yapan Winfrey’e Jean Hersholt Yardımseverlik Ödülü sunulacak.

James Earl Jones ile makyaj sanatçısı Dick Smith ise mesleklerini yıllardır başarıyla yaptıkları için ödüle değer görüldü. Kariyeri boyunca 50’den fazla filmde rol alan Jones, The Great White Hope’daki rolüyle Oscar’a aday gösterilmişti.

Şeytan, Taksi Şoförü ve Avcı gibi filmlerde çalışan Dick Smith ise, 1984 yılındaAmedeus filmiyle En İyi Makyaj dalında Oscar ödülünü kazanmıştı.

Hayalperdesi.net

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

1 Yorum

  1. Teşekkür ederiz Onur Bey… Memnuniyetinizi dostlarınıza da iletmeniz temennisiyle…

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up