Oscar Yolunda Bir Filistinli Filmi

Dünya

Oscar’ın müthiş beşlileri arasında sayılmasa da en iyi kısa film dalındaki adaylık da önem taşıyor. Bu yılki kısa film dalında 5 film var. Ve o filmler arasında dikkat çeken bir yapım olan Ave Maria.

14 dakikalık kısa filmin yönetmeni Filistinli bir babanın oğlu Basil Halil. Nazaret’te doğan Halil’in annesi ise İngiliz. Ave Maria, Batı Şeria’da bir manastırda yaşananları anlatıyor. Yahudilerin göçüyle Batı Şeria’da bozulan huzur ve bir kaza sonucu yıkılan bir Meryem Ana figürünün başından geçenleri konu alıyor film. Öyküye bakıp da ciddi bir film beklemeyin zira film epey eğlenceli.

ave maria

Film, izleyenler tarafından tam not aldı. Eleştirmenler Ave Maria‘nın kısa film dalında Oscar’ı evine götüreceği konusunda hemfikir. Pazarı pazartesiye bağlayan gecenin sonunda Ave Maria’nın nasıl bir başarı göstereceğini izleyip göreceğiz.

Oscar’daki diğer kısa film adayları ise; Day One, Everything Will Be Okay, Shok, Stutterer.

 

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up