Oscar Ödülü Alan İlk Müslüman Oyuncu

Hollywood Manşet

Moonlight (Ay Işığı) filmindeki rolüyle 2017 Oscar Ödülleri‘nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü alan Mahershala Ali, ilk kez Oscar kazanan müslüman olarak tarihe geçti.

Tüm dünyanın merakla beklediği sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar Ödül Töreni’ninde (89. Akademi Ödülleri) sahiplerini buldu. En iyi yardımcı erkek oyuncu seçilen Mahershala Ali, bu dalda Oscar kazanan ilk Müslüman oyuncu oldu.

Konuşmasında eşine teşekkür eden oyuncu “Bu süreçte gösterdiği dirayet için ona minnettarım. Yetişirken harika öğretmenlerim oldu. Bana sürekli olarak bunun benimle ilgili olmadığını canlandırdığım karakterlerle ilgili olduğunu söylediler. Bana öykülerin ve bu karakterlerin hizmetinde olduğumu söylediler. Bunu yapma fırsatına sahip olduğum olduğum için çok şanslıyım” dedi.

Doğum adıyla Mahershalalhashbaz Gilmore, 16 Şubat 1974 doğumlu bir oyuncu. Amerikalı oyuncu, sonradan müslümanlığı seçti. Ali, House of Cards dizisinde Remy Danton karakterini canlandırmıştı. Oyuncu Hunger Games, The Curious Case of Benjamin Button, Supremacy, CSI gibi yapımlarda da rol aldı.

Oscar ödülleri için tıklayın.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up