Oscar Adayları Açıklandı

Genel Hollywood Manşet
Oscar Adayları Açıklandı

Bu yıl 90’ıncısı düzenlenecek olan Akademi Ödülleri için adaylar açıklandı.The Shape of Water 13  dalda, Three Bilboards Outside Ebbing, Missouri 7 dalda 8 adaylık kazanırken, En iyi film ve yönetmen dalında aday gösterilen Dunkirk de 8 adaylık kazandı.  Türkiye’de En Karanlık Saat olarak gösterime girecek olan Darkest Hour’un ise 6 adaylığı var. Lady Brid’in 5, her listede zirvede olan Get Out 4 adaylık, The Post 2 adaylıkla listede. Fatih Akın’ın Almanya adına yarışan In The Fade – Paramparça filmi ise Yabancı Dilde En İyi film kategorisine giremedi.

İŞTE ADAYLAR

EN İYİ FİLM 

Dunkirk
The Shape of Water
Lady Bird
Get Out
Three Bilboards Outside Ebbing, Missouri,
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Phantom Thread
The Post

EN İYİ YÖNETMEN 
Paul Thomas Anderson | Phantom Thread
Guillermo del Toro | The Shape of Water
Greta Gerwig | Lady Bird
Christopher Nolan | Dunkirk
Jordan Peele | Get Out

ERKEK OYUNCU 
Timothée Chalamet | Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis | Phantom Thread
Daniel Kaluuya | Get Out
Gary Oldman | Darkest Hour
Denzel Washington | Roman J. Israel, Esq.

KADIN OYUNCU 
Sally Hawkins | The Shape of Water
Frances McDormand | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie | I, Tonya
Saoirse Ronan | Lady Bird
Meryl Streep | The Post

YARDIMCI ERKEK OYUNCU 
Willem Dafoe | The Florida Project 
Woody Harrelson | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins | The Shape of Water
Christopher Plummer | All the Money in the World 
Sam Rockwell | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

YARDIMCI KADIN OYUNCU 
Mary J. Blige | Mudbound 
Allison Janney | I, Tonya
Lesley Manville | Phantom Thread
Laurie Metcalf | Lady Bird
Octavia Spencer | The Shape of Water

ÖZGÜN SENARYO
The Big Sick | Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon
Get Out | Jordan Peele
Lady Bird | Greta Gerwig
The Shape of Water | Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Martin McDonagh

UYARLAMA SENARYO 
Call Me by Your Name | James Ivory
The Disaster Artist | Scott Neustadter, Michael H. Weber
Logan | James Mangold, Scott Frank, Michael Green
Molly’s Game | Aaron Sorkin
Mudbound | Dee Rees, Virgil Williams

EN İYİ KURGU 
Baby Driver | Jonathan Amos, Paul Machliss
Dunkirk | Lee Smith
I, Tonya | Tatiana S. Riegel
The Shape of Water | Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Jon Gregory

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ 
Blade Runner 2049 | Roger Deakins
Darkest Hour | Bruno Delbonnel
Dunkirk | Hoyte Van Hoytema
Mudbound | Rachel Morrison
The Shape of Water | Dan Laustsen

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI 
Beauty and the Beast | Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 | Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour | Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk | Nathan Crowley, Emmanuel Delis, Gary Fettis
The Shape of Water | Paul D. Austerburry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI 
Beauty and the Beast | Jacqueline Durran
Darkest Hour | Jacqueline Durran
Phantom Thread | Mark Bridges
The Shape of Water | Luis Sequeira
Victoria & Abdul | Consolota Boyle

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK 
Dunkirk | Hans Zimmer
Phantom Thread | Jonny Greenwood
The Shape of Water | Alexandre Desplat
Star Wars: The Last Jedi | John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Carter Burwell

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI 
“Mighty River” | Mudbound
“Mystery of Love” | Call Me by Your Name
“Remember Me” | Coco 
“Stand Up for Something” | Marshall
“This Is Me” | The Greatest Showman

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI 
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

EN İYİ SES KURGUSU 
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

EN İYİ SES MİKSAJI 
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

EN İYİ GÖRSEL EFEKT 
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

EN İYİ YABANCI DİLDE FİLM 
A Fantastic Woman (Şili)
The Insult (Lübnan)
Loveless (Rusya)
On Body and Soul (Macaristan)
The Square (İsveç)

EN İYİ ANİMASYON 
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

EN İYİ BELGESEL 
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

EN İYİ KISA FİLM 
DeKalb Elementary | Reed Van Dyk
The Eleven O’Clock | Derin Seale
My Nephew Emmett | Kevin Wilson Jr.
The Silent Child | Chris Overton, Rachel Shenton
Watu Wote/All of Us | Katja Benrath

EN İYİ KISA ANİMASYON 
Dear Basketball | Glen Keane, Kobe Bryant
Garden Party | Victor Caire, Gabriel Grapperon
Lou | Dave Mullins, Dana Murray
Negative Space | Max Porter, Ru Kuwahata
Revolting Rhymes | Jakob Schuh, Jan Lachauer

EN İYİ KISA BELGESEL 
Edith + Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up