Bizimle İletişime Geçin

Hollywood

Örümcek Adam Serisi Devam Edecek

Disney ve Sony arasındaki buzlar eridi.

Yayınlandı

tarihinde

Disney ve Sony arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Örümcek Adam serisinin biteceği iddialarının ardından iki stüdyo da yaptığı açıklamada filmlerin ortaklık çerçevesinde devam edeceğini açıkladı.

Marvel çizgi romanlarının en sevilen kahramanlarından biri olan Örümcek Adam, film hakları Sony’nin elinde olduğu için uzun yıllar Marvel Sinematik Evreni‘nden uzak kalmıştı. 2015 yılında Sony ile Disney arasında imzalanan anlaşma ile Spider-Man, Marvel evrenine katılma şansını elde etmişti.

Sony, Kevin Feige ve Marvel tarafından hazırlanan yeni Örümcek Adam filmlerinin gişede büyük bir başarıya imzasının ardından son olarak vizyona giren Spider-Man: Far From Home ise dünya genelinde 1.1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşarak Sony’nin bugüne kadar en yüksek hasılata ulaşan filmi oldu.

Sony ve Disney, aralarındaki bu anlaşmanın finansal konularda uzlaşma yoluna gidilememesi nedeniyle 2015 yılında kurdukları ortaklığı devam ettirmeme kararı aldılar. Bir açıklama yayınlayan Sony, Marvel Studios Başkanı Kevin Feige’nin bundan sonraki Spider-Man filmlerinde yapımcı olarak yer almayacağını açıkladı. Feige’nin seriden ayrılacak olmasının kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirten stüdyo, bununla birlikte Disney’in bu kararına saygı duyduklarını ifade etmişti.

Aradan geçen bir aylık sürede ortaklıklarını devam ettirmek için orta yolu bulan Disney ve Sony, bugün yayınladıkları açıklamayla yeni Örümcek Adam filmini de Marvel Studios’un hazırlayacağını açıkladı. Spider-Man: Homecoming ile başlayıp Spider-Man: Far From Home ile devam eden yeni Örümcek Adam serisinin ilk iki filminin arkasındaki isim olan Kevin Feige‘nin serinin üçüncü filminde de yapımcı olarak yer alması bekleniyor.

Marvel Studios ve Sony ortaklığında hazırlanacak üçüncü Örümcek Adam filmi 16 Temmuz 2021’de vizyona girecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollywood

Steven Spielberg Otobiyografisine Paul Dano Dahil Oldu

Oyuncu kadrosu genişliyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Steven Spielberg Otobiyografisine Paul Dano Dahil Oldu

Adı henüz açıklanmayan Steven Spielberg’ün otobiyografik filminin oyuncu kadrosuna Paul Dano dahil oldu.

There Will Be Blood, Little Miss Sunshine ve Okja gibi dikkat çeken filmlerde yer almış Paul Dano şimdi de Steven Spielberg’ün adı henüz açıklanmayan yarı otobiyografik filminin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Spielberg‘ün çocukluğunu geçtiği Arizona’da geçecek yarı otobiyografik filmde Dano, Spielberg’ün babası Arnold olarak seyirci karşısına çıkacak. 2022 yazına vizyon planı yapan filmde Spielberg‘ün annesi olarak Blue Valentine ile parlayan Michelle Williams‘ı izleyeceğiz. Yönetmenin dayısı rolünü ise daha önce Superbad ve This Is the End gibi filmlerde rol almış komedyen Seth Rogen üstlenecek.

Steven Spielberg‘ün hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstleneceği otobiyografik filmde, kendi karakterini farklı bir isimle ekranlara taşıyacağı konuşuluyor. Oyun yazarı Tony Kushner‘in ise yönetmenin senaryosuna eşlik ettiği biliniyor.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Russell Crowe Yeni Thor Filminin Kadrosuna Dahil Oldu

Yıldız ismin hangi karakterle seyirci karşısına çıkacağı henüz açıklanmadı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Russell Crowe Yeni Thor Filminin Kadrosuna Dahil Oldu

Gladiator filmiyle Oscar kazanan Russell Crowe, dördüncü Thor filmi olacak Thor: Love and Thunder’ın oyuncu kadrosuna katıldı.

Yönetmen koltuğuna Taika Waititi‘nin oturduğu dördüncü Thor filmi Thor: Love and Thunder‘ın oyuncu kadrosu genişlemeye devam ediyor. Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson ve Christian Bale gibi yıldız isimlerin kadrosunda yer aldığı filme şimdi de Oscar’lı oyuncu Russell Crowe dahil oldu. Prodüksiyonu Avustralya’da devam eden filmde Russell Crowe‘un hangi karakter ile seyirci karşısına çıkacağı henüz açıklanmadı.

Marvel Stüdyoları tarafından çekilen filme Crowe ile birlikte Matt Damon, Luke Hemsworth ve Sam Neill gibi isimler de filmin kadrosuna ekledi. 6 Mayıs 2022 tarihine gösterim planı yapan Thor: Love and Thunder‘ın senaryosunu Waititi, Jennifer Kaytin Robinson‘la birlikte kaleme aldı.

Okumaya Devam Et

Film

Helen Mirren Kötü Karakter Olacak

Shazam! Fury of the Gods’ın kadrosuna dahil oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Helen Mirren Kötü Karakter Olacak

Helen Mirren, Shazam!’ın devam filmi Shazam! Fury of the Gods’ın kötü karakteri Hespera olarak seyirci karşısına çıkacak.

Shazam!‘ın devam filmi Shazam! Fury of the Gods‘ın oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı. 2019 yılında gösterime giren Shazam!‘ın devam filmi ilk filmdeki gibi David F. Sandberg tarafından yönetilecek. Devam filminde Zachary Levi, Adam Brody, Jack Dylan Grazer, Asher Angel ve Marta Milans gibi isimler eski rollerine dönerken filmin kötü karakteri Hespera’ya Helen Mirren hayat verecek.

2 Haziran 2023 tarihine gösterim planı yapan Shazam! Fury of the Gods, ihtiyaç anında söylediği sihirli sözcüklerle bir süper kahramana dönüşen Shazam’ın hikayesini konu alıyor. 

Usta oyuncu Mirren daha önce The Queen, The Good Liar ve RED gibi filmlerde başrolü üstlenmişti.

Okumaya Devam Et

Popüler