Örümcek-Adam: Evden Uzakta’dan Gişe Rekoru

Gişe

4 Temmuzda vizyona giren Örümcek Adam: Evden Uzakta filmi hafta sonu gişelerde yaptığı 93.6 milyon dolar hasılatla ABD’de birinci oldu.

Sony’nin 8. Örümcek Adam uzun metrajlı filmi olan Örümcek Adam: Evden Uzakta diğer Örümcek Adam filmlerinin hasılatlarına oranla en iyi açılış yapan film olarak rekor kırdı.

İki hafta üst üste 1 numarada yer alan Oyuncak Hikayesi 4, bu hafta sonu 34,3 milyon dolar hasılat yaparak serinin en hızlı 300 milyon dolar barajını aşan filmi oldu. Oyuncak Hikayesi 4, toplamda ABD’da 306,5 milyon dolar, dünyada ise 650 milyon dolar hasılata erişti.

Geçen hafta sonu beklentilerin üstünde bir açılışa imza atan Yesterday, %36,8 düşüşle 10,7 milyon dolar ile listede üçüncü sıradaki yerini korudu. Listede 2 basamak birden gerileyen Annabelle 3, 9,7 milyon dolar ile dördüncü sırada. Geçen haftaya göre bir basamak gerileyen Aladdin, 7,6 milyon dolarla beşinci sırada yer aldı. Aladdin’in toplam hasılatı ise 320 milyon doları geçti.

Bağımsız yapımlar içinde bu yılın en iyi açılışı ise Ritüel’den geldi. Film, hafta sonunda 6,5 milyon dolar hasılat yaparken beş günlük toplam hasılatı 10.9 milyon dolar oldu. Film ilk beş de kendine yer alamayınca altıncı sırada yer aldı.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up