Onur Ünlü Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

Manşet Türkiye

Onur Ünlü, merakla beklenen Sen Aydınlatırsın Geceyi isimli yeni filminin çekimlerine başladı. Çekimler Ünlü’nün babasının memleketi olan Manisa’nın Akhisar ilçesinde gerçekleşiyor.

Sevilen yönetmenin çocukluğunda yazlarını geçirdiği bir ev de filmin temel mekânlarından. Ünlü’nün senaryosunu da kendisinin kaleme aldığı filminin tamamı siyah beyaz olacak.

Çekimleri 20 Haziran’da sona erecek olan filmin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Demet Evgar, Damla Sönmez, Ezgi Mola, Derya Alabora, Ercan Kesal, Ahmet Mümtaz Taylan, Ayşenil Şamlıoğlu, Nadir Sarıbacak, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin ve Tansu Biçer yer alıyor.

Sen Aydınlatırsın Geceyi, karakterlerin tamamının süper kahraman olduğu bir aşk hikâyesini anlatıyor. Olaylar, karısını çok seven bir adamın karısı tarafından aldatılmasıyla gelişiyor. Duvarların içinden geçebilen bir yan hakem, nesneleri oynatabilen bir kadın, zamanı durduran bir kız, bir dev, bir görünmez öğretmen ve benzeri karakterler bu filmde buluşuyor. Film adını Cevat Çapan’ın, Shakespeare’in sonelerinin derlemesinden oluşan aynı adlı kitabından alıyor.

Eflatun Film’in yapımcısı olduğu Sen Aydınlatırsın GeceyiPolisGüneşin OğluBeş ŞehirCelal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’nin ardından Ünlü’nün beşinci filmi olacak.

Hayalperdesi.net

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up