Onur Ünlü İstanbul Modern Sinema’nın ‘Yönetmenlerle Buluşmalar’ında

Etkinlikler Türkiye

onur-unlu

İstanbul Modern Sinema’nın geleneksel hale getirdiği Yönetmenlerle Buluşma etkinliğinin bu defaki konuğu Onur Ünlü.

Oluşturduğu kendine özel sinema diliyle birbirinden farklı türlerde dolaşan, hem televizyon hem de sinemadaki kariyeriyle hatırı sayılır bir hayran kitlesi olan Onur Ünlü 2 Şubat Perşembe günü İstanbul Modern Sinema’da. Program dahilinde Ünlü’nün yedi filmi ve dizilerinden bazı bölümlerin gösterimleri, SİYAD üyesi sinema yazarlarının sunumları ve oyuncuların katılımıyla gerçekleşecek. Ayrıca Onur Ünlü ile müzede bir söyleşi gerçekleşecek.

Onur Ünlü Kimdir?

Sanat üretimine şiirle başlayan Onur Ünlü, sinemadan önce çeşitli dizilerin senaryosunu yazdı. Yönetmen olarak adını duyurduğu ilk filmi Polis (2006) ile bir dolu referans ağı içinde hiçbir şeye benzemeyen dünyasını ilk kez sinema izleyicisine açmış oldu. Haluk Bilginer’in cinayet masası dedektifi Musa Rami’yi oynadığı filmde avantür, noir gibi türlerin parodisini yaparak arabesk duygusunu da bu göndermeli, matrak oyunun içinde eritmeyi başardı. Ortaya çıkan tarifi güç bu filmin ardından gelen Beş ŞehirSen Aydınlatırsın Geceyi gibi filmlerle filmografisini geliştirdi. Ünlü, Sen Aydınlatırsın Geceyi ve sonrasındaki İtirazım Var ile başta İstanbul Film Festivali olmak üzere çeşitli festivallerden En İyi Film, En İyi Yönetmen ödülleriyle döndü. İçli bir melodramın absürde vurduğu, karamsar bir geyik muhabbetin yönettiği dünyasını zenginleştirerek Leyla ile MecnunBen de ÖzledimŞubatBeş Kardeş gibi komedi dizileriyle oyunbaz öyküler yazmaya devam etti. Ünlü, bu yıl içinde iki yeni filmini daha gösterime sokacak.

Detaylar için tıklayın…

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up