Onur Ünlü: “İnsanların Ahlakına Kim Karar Veriyor?”

Türkiye

onur-unlu

33. İstanbul Film Festivali ödül töreninde CNN Türk canlı yayınına katılan Onur Ünlü ‘İtirazım Var’ filmine 18 yaş altı izleyici yasağı getirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünlü, “Biz bu kararını anlamlandırmakta zorluk çekiyoruz. Bizim ahlakımız ile ilgili karar veren insanların ahlakına kim veriyor acaba..” diyerek karara tepki gösterdi.

Festivalde En İyi Yönetmen Ödülü’nü alan Ünlü ödül töreninde ise: “Biz burada bu kadar insan güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Dizi yapıyoruz yasaklıyorlar, film yapıyoruz yasaklıyorlar. (Ödülü gösterek) Hadi bunu da yasaklasalar ya!” dedi.

Rapora göre çocukların ve gençlerin ruh ve beden sağlığını etkileyici unsurlar, genel ahlak, insan onuru ve şiddet içerdiği gerekçesiyle filme 18 yaş sınırı getirildi.

Geçen yıl ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ filmi ile İstanbul Film Festivali’ne damga vuran Onur Ünlü bu yıl ki beklentiler hakkında ise; “Ödüller ile ilgili karar vermek jürinin kararı, ben burada olmaktan çocuklar gibi mutluyum, jürinin kararına da saygı duyuyoruz” dedi.

Filme gelen yasak ile ilgili raporu Funda Alp Twitter hesabından paylaştı.

Filme gelen yasak ile ilgili raporu Funda Alp Twitter hesabından paylaştı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up