‘Onuncu Doktor’ Geri Dönüyor

Diziler Genel Manşet

Doctor Who serisinin 10. Doktor’u David Tennant geri dönüyor!

10. Doktor, yol arkadaşlarından Donna Noble‘la beraber Mayıs 2016’da yayınlanacak 3 bölüm için rolünü tekrar canlandıracak.

Tennant‘ı 10. Doktor olarak en son Doctor Who’nun 50. yıl özel bölümünde izlemiştik. Böylece Haziran 2008’de devrettiği rolü, Ocak 2013 tarihinde tekrar canlandırmıştı.

Yapımcı David Richardson projeyle ilgili heyecanını şöyle dile getiriyor: “Bu ‘hayal projenin’ gerçekleştiğine inanmak için kendimi defalarca çimdiklemem gerekti. Vücudum resmen çürüklerle dolu. Uluslararası üne sahip iki önemli oyuncunun da katılımıyla, dizinin bu döneminin mirasını yaşatmak adına hazırlanan projeler için çok özel hikayeler ortaya çıkarmayı denerken gerçekten çok çalıştık. Yani macera, komedi, korku ve elbette biraz da göz yaşı bekleyin.”

Eski dostu Tennant’la tekrar çalışmanın keyfini dile getiren baş yapımcı Nicholas Briggs ise şöyle dedi: “Dizideki tüm Doktor’larla çalışmaktan çok keyif aldım ancak David, Doktor oluşundan önce tanıdığım tek oyuncuydu. Daha önce Big Finish için Dalek Empire serisinde de beraber çalışmıştık ve bence inanılmaz eğlenceliydi. Onuncu Doktor’un yeni maceralarını yönetmenin heyecanı bir yana dursun, eski dostumla tekrar çalışmak beni çok mutlu ediyor.”

Seri Matt Fitton’ın yazdığı, yakın gelecekte Lonra’da geçen Doctor Who: Onuncu Doctor’un Maceraları: Technophobia hikayesiyle başlayacak.

Ardından ikinci bölüm, Jenny T Colgan’ın yazdığı Time Reaver ile devam edecek. Ve son olarak James Goss tarafından kaleme alınan, Death and the Queen bölümüyle final yapacak.

Doctor Who: Onuncu Doktorun Maceraları, Mayıs 2016’da yayınlanmaya başlayacak.

———————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up