Online Senaryo Yazarlığı Atölyesi’nde Kayıtlar için Son Gün 27 Eylül!

Etkinlikler

Senaryo Ekibi tarafından düzenlenen online senaryo yazarlığı eğitimi 2 Ekim 2013 Çarşamba günü başlayacak.

Online Senaryo Yazarlığı Atölyesi'nde Kayıtlar için Son Gün 27 Eylül!

Dersler 8 hafta sürecek ve her hafta çarşamba akşamı 20:00 – 23:00 saatleri arasında 3 saat ders yapılacak. Dersler interaktiftir, derslere hoca kamera ve mikrofonu açık şekilde dersi anlatmakta, katılımcılar da ister webcam’leriyle, ister mikrofonlarıyla, isterlerse sadece yazarak katılabilecek. Tüm dersler kaydedilmekte ve dersler kaydedilmekte ve dersten sonra billgisayara indirilebilmektedir.

Dersler ünlü senarist Gül Abus Semerci tarafından verilmektedir. 27 Eylül’e kadar %10 Erken Kayıt indirimli kaydolabilirsiniz.

Hikayeden, olay örgüsü, karakter yaratma, kurgu, tretman ve diyalog bu ders kapsamında işlenecektir. Dizi ve sinema senaryosu yazımıyla ilgili çalışmalar yapılacaktır.

Not: Kurban Bayramı haftasında ders yapılmayacaktır. Bir sonraki hafta derslere devam edilecektir.

Ödemeler sadece havale/EFT ile alınmaktadır, kayıt olmak için info@senaryoekibi.com adresine e-mail atabilirsiniz.

Neden Online Senaryo Eğitimi ?

İnternet üzerinden verilen kurslar bir web platformu üzerinden düzenlenir. Sizin herhangi bir program kurmanıza gerek yoktur, e-mail adresinize ders saatinden 15 dakika önce gönderilecek link’e tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu platform üzerinde hem sesli iletişim kurulabilmekte, hem de yazı yazılabilmektedir. İsterseniz webcam’inizi, isterseniz mikrofonunuzu kullanabilir yazılı, sesli veya görüntülü olarak katılabilirsiniz.

Beyaz tahta üzerinde çizimler, anlatımlar yapılabilecektir, görsel malzemeler kullanılacak, vidyolar izlenecektir.  Platform hoca kontrolünde olacak, söz isteyen kullanıcı izin verildiği anda konuşabilecektir. Sorularınızı, projelerinizi tartışabileceksiniz.

Dersler pratik ağırlıklıdır.

Avantajları:

  • Dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.

  • Katılamadığınız dersin vidyosunu izleyebilirsiniz. Hatta geçmiş vidyoları defalarca izleyerek bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.

  • İstanbul’da yaşayanlar için trafik problemi olmaz. Evinizde ders dinlemenin rahatlığını hissedersiniz. Kursa gitmek için birkaç saatinizi yolda geçirmezsiniz.

  • Yüz yüze kurslara göre çok düşük ücretlidir.

Gül Abus Semerci Özgeçmiş

Doğum: 1968 Gölcük.

Eğitim: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Yazarlık Bölümü.

Gazetecilik ve dergicilik, televizyon programlarında metin yazarlığı ve editörlük yaptı. Yeni Harman, Öküz, Hayvan dergilerinde “Peri Öztürk” adıyla yazıları yayınlandı.

Basılan Kitapları: Canım Kocacım (Bilgi Yayınevi-1993), Hamdi Bey/Kara Pelerinli Bir Şövalye) (Bilgi Yayınevi-1995), Pisuvar Tedirginliği (Çınar Yayınları-2000)

Film, dizi: Banyo (Sinema filmi-yön:Mustafa Altıoklar,2005), Başımın Belası (Tv Filmi-2007,Türkmax), Canım Kocacım (2002-Tv dizi,TRT), Sevinçli Haller (2004-Tv dizi, Atv), Kadının Sessizliği (Tv dizi-Atv), Zoraki Koca (Tv dizi-Kanal D2007), Oks Anneleri (Tv dizi-Fox2007),Son Ağa (Tv dizi-Star2008), İstanbul Çocukları (Tv dizi-Star 2009), Karamel (Tv dizi-Star2009), Yalancısın Sen (Tv dizi-Atv2009), Kahve Bahane (Tv dizi-Türkmax-2010), Kalbim Seni Seçti (Atv-2011)

Ödüller:  1989, 1992 ve  1993 yıllarında Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması, Ömer Seyfettin Öykü Yarışması ve Kültür Bakanlığı Oyun Yarışması’nda ödül aldı.

Senaryo Ekibi tarafından düzenlenen diğer eğitimlere www.senaryoekibi.com adresi’nden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up