Once Upon a Time in Hollywood Açılış Rekoru Kırdı

Günün Haberi Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood, ABD’de bu hafta vizyona girdiği ilk hafta sonunda 40.3 milyon dolar hasılata ulaşarak Quentin Tarantino’nun gişede en iyi açılış yapan filmi oldu.

Dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde yapan Once Upon a Time in Hollywood filmi geçtiğimiz hafta sonu ABD’de vizyona girdi. Tarantino’nun Los Angeles’a yazdığı aşk mektubu olarak bilinen film, vizyondaki ilk hafta sonunda 40.3 milyon dolar hasılat elde ederek yönetmenin bugüne kadar gişede en iyi açılış yapan filmi oldu.

Seyirci tarafından oldukça beğeniyle karşılanan Once Upon a Time in Hollywood, zengin oyuncu kadrosuyla da yılın en ses getiren filmlerinden biri oldu.

Bugüne kadar Tarantino’nun gişede en iyi açılış yapan filmi Inglourious Basterds’tı. Inglourious Basterds, 2009 yılında vizyona girdiğinde, gişedeki ilk hafta sonunda ABD’de 38 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı. Tarantino’nun sonraki filmleri ise bu rakamlara ulaşmayı başaramadı. Tarantino’nun bir önceki filmi olan The Hateful Eight, ABD’de yaygın dağıtıma girdiği hafta toplam 15.7 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Charles Manson cinayetlerinin yaşandığı 1969 yazında Los Angeles’ta geçen Once Upon a Time in Hollywood, eski western türü televizyon dizisi yıldızı Rick Dalton ve uzun süreli dublörü Cliff Booth üzerinden ilerliyor. Artık tanıyamadıkları Hollywood’ta yollarını bulmaya çalışan ikilinin ünlü yan komşusu ise Manson cinayetlerine kurban giden Sharon Tate olacak. 9 Ağustos 1969’da Los Angeles’taki evinde Manson tarikatı üyeleri tarafından katledilen Tate, öldürüldüğünde 8 aylık hamileydi.

Al Pacino, Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’e ek olarak filmin zengin kadrosunda Margot Robbie, Timothy Olyphant, Luke Perry, Damian Lewis, Dakota Fanning, Kurt Russell, Emile Hirsch, Clifton Collins Jr., Tim Roth, Michael Madsen, Keith Jefferson ve Nicholas Hammond da yer alıyor.

Tarantino’nun senaryosunu yazıp yönettiği film Once Upon A Time In Hollywood, ülkemizde 23 Ağustos 2019’da vizyona girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up