Onar Films’in sahibi Vassilis Barounis Vefat Etti

Dünya

Türk fantastik filmlerinin takipçisi, Onar Films’in sahibi Vassilis Barounis  Atina’da kanser tedavisi gördüğü hastanede sabaha karşı 02.00’da hayata veda etti.

Atina’da yaşayan İngilizce öğretmeni Vassilis Barounis, 2000’li yılların başlarından bu yana, Türk sinemasının 1950-1980 arasına dönemine ait bir düzineden fazla “kayıp” filmi kendi imkânlarıyla yok olmaktan kurtarıp, dünyanın dört bir köşesindeki kült film meraklıları ve sinema akademilerinin arşivlerine kazandırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen Fantasturka: 1’inci Türk İşi Fantastik Film Festivali’nde Vassilis Barounis’e ‘Onur Ödülü’ verilmişti. Kanser hastası olan Vassilis Barounis festivale katılamamıştı. Festivale katılan ve kendisi de ödül alan Kunt Tulgar Vassilis Barounis’i Atina’da ziyaret edip ödülünü ailesine teslim etti. Vassilis Barounis’in son günlerinde kendisine ve ailesine güzel bir vefa örneği sunan Ali Murat Güven ve Fantasturka ekibine, ayrıca ödülü son günlerinde kendisine ulaştırma konusunda büyük çaba sarfeden Kunt Tulgar’a Türk sinemaseverler adına teşekkür ediyoruz.

Vassilis Barounis hakkında ayrıntılı bilgi için:

Ali Murat Güven’in Yeni Şafak’ta kaleme aldığı yazı:

Yeşilçam’ın ‘çöplük’ filmleriyle kafayı bozmuş bir Yunanlı

Sinefesto.com

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up