Omar ve Biz’e Fransa’dan 3 Ödül

Avrupa Sineması Türkiye
Yönetmenliğini Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er’in üstlendiği Omar ve Biz, Fransa’da düzenlenen 10. SEEParis Film Festivali‘den üç ödülle döndü. 

Yönetmenliğini Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er‘in yaptığı TRT ortak yapımı ‘Omar ve Biz’, bu yıl online olarak düzenlenen SEEParis Film Festivali‘nde En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine layık görüldü.

“Omar ve Biz” aile içi ilişkiler, yalnızlık ve önyargıları konu ettiği güncel hikayesini evrensel sorular ve politik alt metni sanatsal derinlik ile anlatarak uluslararası festivaller tarafından takdir edilmeye devam ediyor.

Film, Türkiye-Yunanistan sınırında yaşayan emekli komutan İsmet’in komşusu Sabri (Menderes Samancılar)’nin hayatını kurtaran iki göçmeni evlerinde misafir etmeye başlaması ile istemediği iki yeni komşusuyla arasındaki derin çatışmalı hikâyeyi anlatıyor. Filmin başrollerinde ise başarılı oyuncular Cem Bender ve Menderes Samancılar yer alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up