Olivia Colman En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’na Aday Oldu

Festivaller Hollywood

Yorgos Lanthimos imzalı The Favourite’ın başrolünde yer alan Olivia Colman, En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’na aday gösterecek.

Yunan yönetmen Yorgos LanthimosThe Favourite ile Oscar yolculuğuna çıkıyor. Aşk, entrika, tutku, kıskançlık ve ihanet temaları üzerinden 18. yüzyıl İngiltere’sini mercek altına alan The Favourite, Kraliçe Anne’in politikalarını etkileyen perde arkasındaki olayları izlediğimiz bir yapı halinde seyirciye sunuluyor.

Kraliçe Anne’i canlandıran Colman, performansıyla eleştirmenler tarafından çok beğenilenilmişti. Son olarak Fox, The Favourite’ın başrolünde yer alan Colman’ı En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’na aday göstereceği açıklandı.

Ek olarak Kraliçe Anne’e yaranmaya çalışan iki kadını canlandıran Emma Stone ve Rachel Weisz, ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dalında öne çıkan adaylar arasında yer alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up