Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması Başladı!

Etkinlikler Festivaller

Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği “Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması”nın 6’ıncısı bu yıl Pera Müzesi ile yapılan işbirliği ile gerçekleştirecek. Sinema eğitimi alan ve ya sinemaya gönül vermiş üniversite öğrencilerine ürettikleri filmlerle kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmayı ve üretimlerini paylaşmalarına olanak sağlamayı hedefleyen yarışma ayrıca ödül alan filmleri desteklemeyi amaçlıyor. Geleceğin sinemasının yönetmenlerinin yetişmesine ve keşfedilmesine de ön ayak olmayı hedefleyen yarışmaya başvurular 1 Nisan tarihinde sona erecek. Yarışmaya başvuran filmler ön jürinin seçiminin ardından yönetmen, sinema yazarı, oyuncu ve akademisyenlerden oluşan asıl jüri tarafından değerlendirmeye alınacak.

okan universitesi

Bu yıl da “Belgesel” ve “Kurmaca” alanında olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak yarışmanın kurmaca alanındaki jüri üyeleri oyuncu Ahu Türkpençe, akademisyen ve sinema yazarı Yrd. Doç. Dr. Murat Tırpan, sanat yönetmeni Natali Yeres, sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan ve yönetmen Tolga Karaçelik’ten oluşurken; belgesel alanında yarışmaya katılan filmleri ise yönetmen Handan Öztürk, akademisyen ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Vardar, yönetmen Müjgan Taner, yönetmen ve görüntü yönetmeni Turan Yavuz ve yönetmen Gürcan Keltek değerlendirecek.

28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 18.00’da Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan ödül töreni öncesinde, Meryem Yavuz’un katılımıyla “Kısa Filmde Görüntü Yönetmenliği” workshop’u, Yamaç Okur’un moderatörlüğünde “Türkiye’de Kısa Filmin Üretim Sorunları” paneli yapılacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up