Bizimle İletişime Geçin

Kısa Filmler

Okan Üniversitesi 3. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması Başlıyor!

Yayınlandı

tarihinde

[wpsr_retweet] [wpsr_plusone]

okan

Sinemaya gönül vermiş gençleri desteklemek amacıyla düzenlenen ve bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı. Jüri üyeleri arasında Can Dündar, Ümit Ünal ile Özcan Alper ve Onur Saylak gibi isimlerin de yer aldığı yarışmaya katılmak isteyen genç sinemacılar eserleriyle 1 Nisan 2013 Pazartesi gününe kadar başvuruda bulunabilecek.

Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü tarafından ilki 2011 yılında gerçekleştirilen 3. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması, Belgesel ve Kurmaca olmak üzere iki ayrı kategoride düzenleniyor. Sinema eğitimi alan ya da sinemaya gönül vermiş gençlere ürettikleri filmlerle kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmak, diğer gençlerin neler ürettiğini görmelerine ve paylaşmalarına olanak sağlamak ve ödül alan filmleri desteklemek amacıyla organize edilen yarışma, genç yönetmenlerin yetişmesine ve keşfedilmesine de önayak olacak.

Filmleri sinemacılar seçecek

Yarışmaya katılan filmler, ön jürinin seçiminden sonra yönetmen, sinema yazarı, oyuncu ve akademisyenlerden oluşan asıl jüri tarafından değerlendirilecek. Kurmaca alanında yarışmaya katılan filmleri Ümit Ünal, Berrin Avcı, Özcan Alper, Zeynep Özbatur ve Onur Saylak, belgesel alanında başvuran filmleri ise Can Dündar, Bülent Vardar, Hasan Özgen, Burçak Evren ve Hüseyin Karabey’den oluşan jüri değerlendirecek.

Ödül kazanan filmler, 30 Nisan 2013 tarihinde Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Osman Hamdi Bey Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek törenle açıklanacak. Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından başarıyla yürütülen Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması’nın yakın gelecekte uluslararası düzeyde düzenlenmesi planlanıyor.

Katılım Koşulları ve Başvuru formu için tıklayın:

http://www.okan.edu.tr/duyurum&sid=3725

okan-üniversitesi-kısa-film-yarismasi

Okan Üniversitesi 3. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması Afişi

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

David Lynch’in 17 Dakikalık Kısa Filmi Netflix’te Yayınlandı

What Did Jack Do?, Netflix’te yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

David Lynch’in yönettiği, aynı zamanda başrolünde yer aldığı 17 dakikalık kısa filmi What Did Jack Do?, Netflix’te yayınlandı.

Eraserhead, The Elephant Man, Blue Velvet, Mulholland Dr. gibi filmlerle sinema dünyasında iz bırakan David Lynch‘in What Did Jack Do? adını taşıyan belgeseli Netflix’te yayınlandı.

Playlist’in haberine göre David Lynch, What Did Jack Do?’yu 2016 yılında çekmiş ve kısa film, 2018 yılında çeşitli festivallerde gösterilmiş. Ancak kısa filmin IMDB’ye eklenmemiş olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Siyah beyaz formatta çekilen ve David Lynch’in başrolünde yer aldığı bu kısa filmde bir dedektif, cinayet zanlısı bir maymunu sorguya çekiyor.

Okumaya Devam Et

Festivaller

’18. Sinema Burada’ Festivali Kısa Film Başvuruları Devam Ediyor

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 18. Sinema Burada Festivali 12-16 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 18. Sinema Burada Festivali 12-16 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak. 

Beş gün sürecek olan festivalin ilk gününde Onur ve Başarı Ödülleri sahiplerini bulacak. İki gün Oyunculuk Atölyesi ve bir gün Zeynep Özbatur Atakan yönetiminde Yapım Atölyesi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Festivalde 3’ü galalı olmak üzere 9 uzun metrajlı film gösterilecektir. Bu yıl üçüncüsü yapılan “Kısa Film Proje Yarışması”nın ödül töreni festivalin ilk günü açılış töreni ile birlikte yapılacaktır.

KISA FİLM PROJE YARIŞMASI
Sinema Burada Festivali kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Kısa Film Proje Yarışması (Work in Progress) kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcılarına yapım aşamasında destek olmak üzere düzenlenen bir yarışmadır.

Kısa Film Proje Yarışması Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Ahmet Şefik Güngör; Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi.
Melikşah Altuntaş; Sinema eleştirmeni, Bantmag yazarı.
Gürcan Keltek; Yönetmen

3. Kısa Film Proje Yarışması’nın son başvuru tarihi 10 Ağustos 2018
3. Kısa Film Proje Yarışması finalistlerin açıklanması: 31 Ağustos 2018
3. Kısa Film Proje Yarışması finali: 11 Eylül 2018

Okumaya Devam Et

Festivaller

Haluk Bilginer ve Serkan Keskin’in Başrolde Olduğu The Last Schnitzel !f İstanbul’da

Bilginer, Türkiye’nin başkanı rolünde.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Haluk Bilginer ve Serkan Keskin’in başrolünde olduğu The Last Schnitzel adlı kısa film prömiyerini 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yapacak.

Sıra dışı bir hikâyesi olan filmde Haluk Bilginer; Birleşmiş Milletler’in, “Dünyayı tahliye edin ve Mars’taki kolonilere yerleşin” çağrısına uymadan önce, tavukların soyu 200 yıl önce tükenmesine rağmen şnitzel yemek isteyince olaylar gelişecek. Haluk Bilginer, uzak bir gelecekte geçecek ‘The Last Schnitzel’ adlı fantastik kısa filmde Büyük Türk Devleti’nin bilmem kaçıncı başkanını canlandıracak.

serkan-keskin-the-last-schnitzel

Film, prömiyerini 16 Şubat’ta 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘nin Geceyarısı, Türkiye’den Kısalar bölümünde yapacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler