Ödüllü Türk Filmleri ‘Gezici Festival’de

Festivaller Türkiye

26 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan Gezici Festival, Türk sinemasının ödüllü filmlerini seyirciyle buluşturuyor.

Her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak olan festival 26 Kasım – 2 Aralık’ta başkentte, ardından 4-7 Aralık tarihleri arasında Bursa’da, son olarak da 9-10 Aralık’ta Kastamonu’da gösterimlerini gerçekleştirecek.

gezici festival logo

Yönetmen ve oyuncuların katılımıyla düzenlenecek Türkiye 2015 Bölümü, bol ödüllü filmleri izleme fırsatı sunuyor.

Bunların arasında ilk gösterimi Venedik Film Festivali’nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü’nü alan, Adana Altın Koza’da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka başta olmak üzere; Türkiye’deki ilk gösterimi festivalde yapılacak Ben Hopkins imzalı Hasret ve prömiyerini Sundance’te yapan, East End Film Festivali’nde En İyi Film ödülüne layık görülen, Adana Altın Koza’da En İyi Yönetmen ile En İyi Erkek oyuncu ödüllerini alan Sarmaşık filmleri de bulunuyor.

Ayrıca Zeki Demirkubuz’un yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı Bulantı ile Senem Tüzen’in, Venedik Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinden sonra, Adana Altın Koza ve Varşova Film Festivallerinden ödüllerle dönen filmi Ana Yurdu filmleri de festivalde gösterimi yapılacak filmler arasında.

———————————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up