Ödüllü Kısa Film Yarışması

Genel Türkiye

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek sloganıyla yola çıkan Çanakkale konulu kısa film yarışmasına başvurular başladı. Yarışmaya başvurular 1 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Çanakkale Kısa Film Yarışması’nın konusu, Çanakkale ve Çanakkale Ruhu olacak. Yarışmaya Türkiye genelinde, amatör veya profesyonel bütün ilgililer katılabilecek.

çanakkale-afiş-3

Yarışmada ödüllendirilecek kısa filmler ile milli tarih şuuru oluşturmanın yanı sıra; Türkiye genelinde, Çanakkale’yi ve Çanakkale ruhunu merkeze alan her şeyi anlatabilecek kapasitede genç yeteneklerin ortaya çıkarılması, sinema alanında çalışmaya teşvik edilmeleri ve toplumsal bir farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Hedef  Gençlerin İçindeki Cevheri Açığa Çıkarmak

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, yarışmayı düzenlemekteki amaçlarını; “Ecdadımız, Çanakkale’de geri dönmeyi düşünmeden, vatanı ve milleti uğruna; köken, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, bu büyük destanı birlikte yazmışlardır. Çanakkale destanı bize, bugün aramıza sokulmak istenen fitne, ayrılık tohumlarına karşı nasıl bir kardeşlik örneği sergilendiğini en güzel şekilde göstermektedir. Bu yarışma ile özellikle gençlerimizin içindeki cevheri açığa çıkarmak ve bu konudaki duyarlılıklarını sinema dünyasına aktarmak istiyoruz” sözleriyle belirtti.

Yarışmaya katılan kısa filmler, sinema yazarı İhsan Kabil’in başkanlık yaptığı özel bir jüri tarafından değerlendirilecek. Jüride Doç. Dr. Abdulhamit Avşar ve Coşkun Çokyiğit gibi isimler de yer alıyor.
Yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödülleri 18 Mart 2016’da, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde düzenlenecek törende takdim edilecek.

Yarışma ödülleri:
1. olan eser sahibine 15.000 TL
2. olan eser sahibine 10.000 TL
3. olan eser sahibine 5.000 TL
10 eser sahibine ise 1000’er TL mansiyon ödülleri verilecek.

Yarışmanın Jüri Özel Ödülü 5.000 TL ,
Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü ise 2.000 TL

———————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up