Ödüllü Belgesel “Hungry Eyes” BluTv’de Yayınlanacak

Manşet Türkiye

Umutsuzluğun umuda, korkunun cesarete, hırsın başarıya, hüznün sevince dönüştüğü bir belgesel. Begüm Ceyda Çakaloğlu’nun yönettiği “Hungry Eyes/Hırslı Gözler” belgeseli BluTv’de gösterimde.

Begüm Ceyda Çakaloğlu’nun Tayland’da kendi imkanlarıyla ve büyük bir kısmını tek başına çektiği belgeseli, Brezilyalı bir grubun herkese ilham verecek hayatta kalma hikayesini anlatıyor.

İki aylık süreçte çekilen belgesel Amerika, İngiltere, Hindistan, Brezilya, Yunanistan, Kosta Rika, Türkiye, Venezuela gibi dünyanın birçok ülkesindeki film festivallerinde gösterildi, ‘en iyi belgesel’ ödüllerini kazandı ve şimdilerde BluTV’de seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

İşin zor kısmının belgeseldeki kişilerin kendisinin bilmediği Portekizce ve Tayca dillerinde konuşması olduğunu belirten Çakaloğlu, bu sebeple kelimeler üzerinden değil; ama olayları gözlemleyerek, tahminlerde bulunarak ve hissederek çekmeye çalıştığını söylerken, Bazı şeyleri anlamak için aynı dili konuşmak gerekmiyor. Onların hayallerini, mutluluklarını, üzüntülerini, endişelerini anlamak için gözlerine bakmak yeterliydi” diye de belirtiyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up