Nuri Pakdil Belgeseli Tamamlandı

Genel

nuri-pakdil

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin 7 Güzel Adam Belgeselleri kapsamında hazırlattığı 2. Belgesel olan ‘Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli’nin fragmanı ve afişi yayımlandı.

Ekrem Doydu’nun ekibi tarafından hazırlanan belgeselin galası, mayıs ayı içerisinde Kahramanmaraş’ta yapılacak. Danışmanlığını Necip Evlice’nin yaptığı,

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker gibi bazı bakanlarında demeç verdiği belgeselde Nuri Pakdil’in geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Kudüs’ten görüntüler de yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda yine Kahramanmaraş’da galası yapılan ve büyük beğeni toplayan ‘Sebebin Erdemi Erdem Bayazıt’ belgeseline de Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ve Milli eğitim bakanı Nabi Avcı demeçleriyle katkıda bulunmuştu.

7 Güzel Adam olarak bilinen Erdem Bayazıt, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Alaeddin Özdenören, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan ve Sezai Karakoç’un ayrı ayrı belgesellendirileceği öğrenilen projede Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yazarlarına bir kez daha sahip çıkarak onları tüm Türkiye’ye tanıtmayı hedefliyor.

sükutun sureti

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up