Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi Hakkında İlk Ayrıntılar

Manşet Türkiye

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”den ilk ayrıntılar geldi.

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan‘ın merakla beklenen yeni filmi Kuru Otlar Üstüne‘den ilk ayrıntılar Cineuropa‘nın yayınladığı haberinden geldi. Habere göre önümüzdeki yıl Türkiye’de çekimlerine başlanacak olan film, Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapacak.

Filmin yapımında Memento Films Production (Fransa), NBC Film (Türkiye), Komplizen (Almanya) ve ATMO (İsveç) gibi uluslararası şirketler bulunuyor. Sevenlerini heyecanlandıran film 2022 yılında gösterime girmesi planlanıyor.

Kuru Otlar Üstüne‘nin oyuncu kadrosunda ise yer aldığı projelerde adından çokça söz ettirmeyi başarmış olan Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekinci bulunuyor. Film, İstanbul’a tayin olma umudu ile Anadolu’nun ücra bir köşesine zorunlu hizmete gönderilen öğretmen Samet’i konu alıyor. Merakla beklenen yapım, acımasız hayatın zorluklarını Nuray öğretmen ile aşan Samet’in hikayesine odaklanıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up