Nuri Bilge Ceylan’ın Son Filmi Satışa Çıktı

Türkiye
Nuri Bilge Ceylan’ın Son Filmi Satışa Çıktı

Nuri Bilge Ceylan‘ın sekizinci filmi Ahlat Ağacı‘nın çekimleri sürüyor, ancak çekimler tamamlanmadan filmin satışları başladı. 7 ortak yapımcılı filmin prömiyerinin 2018 yılının Mayıs ayında düzenlenecek olan 71.Cannes Film Festivali’nde yapılması bekleniyor.

CNN Türk’ün Kronos.news’ten alarak derlediği habere göre, Ahlat Ağacı‘nın Memento Films International tarafından post-prodüksiyon aşamasında satışına başlanıyor. Uluslararası satışları yine MFI tarafından yapılan Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu’ndan sonra yönetmenin yeni filmi de MFI tarafından satılacak.

7 ülkeli ortak yapım

Film, Zeynep Atakan‘ın firması Zeyno Film‘le Memento Films Production, Detail Film (Almanya), RFF International (Bulgaristan), 2006 D.O.O. ve Sisters …Brother Mitevski And The Chimney Pot ortak yapımı. Screen Daily’e açıklamada bulunan filmin yapımcısı Atakan, “Ahlat Ağacı yedi ülkeli bir ortak yapım. Ortak yapım sürecinde sanatsal, finansal ve teknik bir iş birliği yaptık. Memento’yla Bir Zamanlar Anadolu’da ile başlayan ortaklığımız Kış Uykusu’yla daha da büyüdü. Bu projede de yine MFP ve MFI ile çalışmaktan çok mutluyuz” dedi.

Bu haberle ilgili yeni gelişme var, tıklayın.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up