Nuri Bilge Ceylan Yeni Filmi Ahlat Ağacı İçin Çalışmalara Başladı

Manşet Türkiye Yakında

En son 2014 yılında yönettiği Kış Uykusu filmiyle sinemaseverlerle buluşan Nuri Bilge Ceylan, yeni filmi Ahlat Ağacı için hazırlıklara başladı.

Ahlat Ağacı’na destek verdiğini duyuran Arte France Cinema, film ile ilgili bazı bilgileri paylaştı. Habere göre Ahlat Ağacı, bir edebiyat tutkunu olan Sinan’ın Anadolu’nun yoksul bir kasabasında kitabını çıkarmak için verdiği mücadeleyi ve babasıyla yaşadığı sıkıntıları anlatacak. Baba ve aile ilişkileri üzerine yoğunlaşılacak filmin başrolleri henüz açıklanmadı. Ancak bir iddiaya göre genç oyuncu Hazar Ergüçlü kadroda yer alacak.

Nuri Bilge Ceylan, Ahlat Ağacı hakkında: “Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi. Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız.” yorumunda bulundu.

Kaynak: TSA.org

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up