‘Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz seyircisiyim’

Türkiye

Nuri Bilge Ceylan’a gösterilen uluslararası ilginin ülke sınırlarına ve gişe rakamlarına yansımaması Cem Yımaz’ı da şaşırttı.

Komedyen Cem Yılmaz, NTV’de Yekta Kopan’ın ‘Cumartesi’ programına konuk oldu.

‘Bağımsız sinema’ tartışmasının devam ettiği programda Cem Yılmaz, varolan sistemde yeni sinemacıların şansının az olduğunu çünkü bu tarz filmlerin vizyona girecek salon bulmakta bile zorlandığını söyledi. Yılmaz, kendi yapımcılığını yaptığı filmin bile bu konuda sıkıntı yaşadığını dile getirdi.

“Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz seyircisiyim” diyen komedyen, bu tarz yönetmenlerin filmlerinin az izlenmesini anlamadığını anlattı ve “Bazen bir filmi bir kampus dolusu insan bile izlemiyor bu çok üzücü” dedi.

Yılmaz programda 2012 yazına kadar sinema filmi yapamayacağını açıkladı ancak bu süre için farklı hazırlıkları olduğunun da müjdesini verdi.

 

 

 

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

1 Yorum

  1. Bu tarz yönetmenlerin filmlerinin az izlenmesini anlamadığını söylemiş Cem; pardon neyini anlamıyorsun? Türkiye’de Sinema, tartışılan değil, izlenip geçilen bir şey. Ne zaman ki bu ülkede de insanlar “Sinema” tartışır hale gelir, o zaman o insanlar da burda izleyicisine kavuşur. He sanmasın ki insanlar Nuri Bilge gibi yönetmenler para kazanmıyor, burda beklediği ilgiyi göremiyor belki ama Avrupa’da oldukça hatırı sayılır sinemacılar…

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up