Nuri Bilge Ceylan, 8. Malatya Film Festivalinde Jüri Başkanı Oldu

Festivaller Manşet

Nuri Bilge Ceylan, 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin Uluslararası Uzun Metraj Yarışma Bölümü’nde jüri başkanlığını üstlenecek.

8. Malatya Uluslararası Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Yarışma bölümünün Jüri Başkanı Nuri Bilge Ceylan olacak. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla düzenlenecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde jüride yer alan ödüllü yönetmen ayrıca festival kapsamında gerçekleştirilecek masterclass etkinliğinde de yer alacak. Uluslararası bölümün jüri üyeleri ve bu bölümde yarışacak filmler, festivalin basın toplantısında kamuoyu ile paylaşılacak.

Son filmi Ahlat Ağacı filmi ile Cannes Film Festivali’ne konuk olan ve önümüzdeki yıl Oscar yarışında En İyi Yabancı Dilde Film kategorisi için ülkemizi temsil edecek olan yönetmen, festivalde filmleri değerlendirecek.

9 – 15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan festival, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla düzenlenecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up