Nuh Tepesi Tribeca Film Festivali’ne Damga Vurdu

Günün Haberi Türkiye

Cenk Ertürk imzalı Nuh Tepesi filmi, Tribeca Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine layık görüldü.

Dün gece gerçekleştirilen Tribeca Film Festivali ödül töreninde Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği başrollerinde Ali Atay, Haluk Bilginer ve Hande Doğandemir’in rol aldığı Nuh Tepesi filmi iki ödülle ayrıldı. En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde Ali Atay, En İyi Senaryo kategorisinde ile ise Cenk Ertürk ödülün sahibi oldu.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğundan yapılan açıklamada, “Tribeca Film Festivalinde, Nuh Tepesi filmi muazzam bir başarı elde etti. Tebrikler, ülkemizi en güzel şekilde temsil ettiğiniz için yürekten teşekkürler.” denildi.

Film, ölümcül hastalığı olan babasının son isteğini yerine getirmek için yola çıkan, babasını bencil bir adam olmakla suçlayan Ömer’in hikayesini anlatıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up