Noyan, Ulu Bilge Olmadan Ne Yapacak?

Diziler

TRT 1 ekranlarının en sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu akşam 57. bölümü ile izleyici karşısına çıkacak.

noyan

Bu akşam ekrana gelecek “Diriliş Ertuğrul” dizisinin 57. Bölüm fragmanında Noyan’ın en güvenilir nökeri Ulu Bilge’nin öldüğü görülüyor. Kendi inançlarına göre ruhlarla iletişim kuran Ulu Bilge, Noyan’ın arkasındaki güç diyebiliriz. Peki, Noyan Ulu Bilge olmadan Ertuğrul ile nasıl savaşacak?

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olmayı başaran dizide bu akşam Noyan ve Ertuğrul karşı karşıya gelecek.

Ertuğrul ve Noyan arasındaki hesaplaşma nasıl sonuçlanacak? İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölümüne dair detaylar.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 57. BÖLÜM ÖZETİ

Diriliş “Ertuğrul”un 57.Bölümünde Saadettin Köpek, Sultan’a mektup yazarak yaşanan durumu bildirir. Mektubunda Şehzade Yiğit’in Türkmen beylerini arkasına alarak, sultanlığını ilan ettiğini yazar. Ayrıca Yiğit’in en büyük destekçisinin Ertuğrul olduğuna dair olan şüphelerinin, güçlendiğini de eklemiştir. Noyan’ın eline düşen Turgut, tam öldürüleceği anda Şehzade Yiğit’in araya girmesiyle kurtulmuştur. Noyan, Yiğit’ten emir almayı her ne kadar kabullenmese de Goncagül’ün de kendisini teskin etmesiyle katlanmak zorunda kalır.

Diğer yandan Saadettin Köpek’in Dündar’ı, Sungur Tekin’e vermesi yeni gelişmeleri de beraberinde getirmiştir. Sungur Tekin’in Saadettin Köpek’e olan bakışının değişmesi, Ertuğrul’la Sungur Tekin’in fikir ayrılığı yaşamasına sebep olur. Bütün bunlar yaşanırken, Saadettin Köpek, obaya gelir. Şehzade Yiğit’in sultanlığını ilan etmesinin, devletin bekasına karşı büyük bir tehdit olduğunu söyler. Sultan Alâeddin’in bu isyanın derhal bastırılmasını istediğini bildirir. Bu durum büyük bir şokun yaşanmasına neden olur. Ertuğrul, Tuğtekin ve Sungur Tekin Noyan’ın mağarasını basarlar. Ancak Noyan mağarasında değildir. Noyan, Gökçe’yi kaçırmak için oba yakınlarına gitmiştir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 57. BÖLÜM FRAGMANI

————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up