Nosferatu’nun Yeniden Çevrimi Robert Eggers’e Emanet

Hollywood

Son dönemin en çok ses getiren filmi The Witch’in yönetmeni Robert Eggers Nosferatu’nun yeniden çevrimi için yönetmen koltuğunda!

Korku sinemasını takip eden biriyseniz şunu bilirsiniz ki iyi bir korku filmi, korku severler için veli nimettir zira korku, yapımı zor bir türdür. Bu anlamda The Witch’le haklı bir başarı elde eden Robert Eggers’in başarısı bir anlamda kutsanıyor.

Ekspresyonizmin en güzel örneklerinden sayılan 1922 yapımı Nosferatu’nun yeniden filme alınmasında yönetmen koltuğuna oturmak bu anlamda her baba yiğidin harcı değil hiç şüphesiz. Henüz on yedi yaşındayken lisede Nosferatu oyunun yönetmenliğini üstlenen Eggers, Indiwire‘ye verdiği röportajda Nosferatu için en doğru yönetmen olduğundan adı gibi emin olduğunu söyledi.

Senaryosu yazılmakta olunan filmin yapımcılığını Warner Bros’un üstleneceği de gelen bilgiler arasında. Filmin kadrosuyla ilgili henüz bir bilgi verilmiş değil, ancak gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up